הצהרות לחוד ומעשים לחוד: 'הלוקשים' של ראשי הערים בועידת 'המודיע'

הצהרות לחוד ומעשים לחוד: שלושת ראשי הערים החרדות התייצבו בועידת הכלכלה של המודיע בקריית שדה התעופה, גוטרמן מתעלם מחוק ההסדרה, אבוטבול מחסימת העמותות החרדיות שלא מורשות להשתתף במכרזים בפרויקטים בבית שמש. משה גולדשטיין תיעד

הצהרות לחוד ומעשים לחוד:  שלושת ראשי הערים החרדיות התייצבו בועידת הכלכלה של המודיע בקריית שדה התעופה, גוטרמן מתעלם מחוק ההסדרה, ואבוטבול מחסימת העמותות החרדיות שלא מורשות להשתתף במכרזים בפרויקטים בבית שמש.

ראש העיר בני ברק חנוך זייברט דיבר ב'ועידת המודיע' על מצוקת הגננות החרדיות,  "לא יכול להיות שגננות חרדיות יקבלו בתקציב שלהם פחות מגננות במגזר הכללי. אנחנו פועלים להוריד את הקיפוח. 'מענקי האיזון' של שר הפנים אריה דרעי מסייעות לכלל הרשויות החרדיות". אמר זייברט.

בהמשך התייחס ראש העיר בני ברק חנוך זייברט לשביתה של הורי 64 הילדות בבני ברק שנותרו ללא מקום מסודר לגן חובה וטרום חובה : "בני ברק משקיעה עשרות מליוני שקלים בשנה על שכירת בתי ספר אך אסור לנו להפעיל גן ללא רישיון. בהוראה של בית המשפט. הוצא רישיון לגן הילדים ונקווה שהיום תיפתר הבעיה. השקענו בנושא מליון שקלים על חשבון העירייה. צר לנו על הנושא הזה. בצפיפות שקיימת בבני ברק העירייה תילחם שעל כל שטח 'חום' ייבנו עליו גני ילדים ומוסדות

:רק לפני כמה חודשים המנהל האזרחי פינה את מתחם הביטחון בעיר מודיעין עילית בגלל שהקרקעות שייכות לפלסטינים, מספר קרקעות ומבני ציבור בעיר נמצאים בפלונטר משפטי,  אך ראש העיר גוטרמן מתעלם,  ראש העיר מודיעין עילית יעקב גוטרמן  התייחס לנושא ב'ועידת המודיע' ואמר: "חוק ההסדרה לא רלוונטי למודיעין עילית, אין לעיר שום קשר לנושא הזה. בניגוד לפרסומים המקרה של עמונה לא משליך על מקומות אחרים".

וזה עוד לא נגמר: ראש העיר בית שמש משה אבוטבול מתעלם מהעובדה שמשרד השיכון ניטרל את העמותות החרדיות בפרויקטים ומייעד את אלפי הדירות למכרזים בפרויקט המדובר, אבוטבול הצהיר ב'ועידת המודיע': "בית שמש הולכת להיות הפתרון למצוקת הדיור במגזר החרדי. גודלה של העיר בית שמש זהה כמעט לגודלה של העיר תל אביב. בית שמש הולכת בקרוב להיות העיר החמישית בגודלה בארץ".

משה גולדשטיין תיעד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.