הצהרת טראמפ: תגבור כוחות בירושלים וביו"ש

עם סיום הערכת המצב המטכ״לית הוחלט על תגבור כוחות של מספר גדודים, וכן של מערכי האיסוף וההגנה המרחבית ביהודה ושומרון. כמו כן, הוגדרו כוחות כוננות נוספים להתפתחויות אפשריות

כוחות הביטחון נערכים לקראת מהומות בגדה המערבית ובירושלים שיתפרצו כתוצאה מהכרתו של טראמפ בירושלים כבירת ישראל. בצה"ל העלו את כוננות ברחבי הארץ מחשש ל"ימי זעם" ברחוב הפלסטיני. עם סיום הערכת המצב המטכ״לית הוחלט על תגבור כוחות של מספר גדודים, וכן של מערכי האיסוף וההגנה המרחבית ביהודה ושומרון. כמו כן, הוגדרו כוחות כוננות נוספים להתפתחויות אפשריות.

במקביל אנשי ביטחון בכירים העבירו מסרים מרגיעים לפלסטינים. בנוסף, ארצות הברית ביקשה מישראל הלילה (חמישי) לרסן את תגובתה בכל הקשור להצהרת טראמפ בשל החשש בוושינגטון מפני פעולות טרור נגד אזרחי ארה"ב".

במהלך הלילה הושלכו בקבוקי תבערה מכיוון עיסאוויה לכיון ציר מעלה אדומים על ידי צעירים רעולי פנים.

לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. כח משטרה ומג"ב שהיה ערוך באזור זיהה את החשודים וביצע מעצר מדויק עת שהחשודים נכנסו לכלי רכב והתכוונו לנסוע מהמקום.
בחיפוש שבוצע בכלי הרכב נתפסו רעלות וכפפות.

10 חשודים נעצרו והובאו לחקירה בתחנת שלם. בסיומה יובאו בפני בית המשפט.

במשטרה מגבירים עירנות ודריכות בעיקר בכל הקשור לירושלים, למרות שאין שום מידע מודיעיני על כוונה לארגן הפרות סדר המוניות

בשל החשש למהומות,הוגברה האבטחה בהתנחלויות. משטרת ירושלים תיגברה את כוחותיה לקראת תפילות יום השישי בבהר הבית, שוטרים ולוחמי מג"ב, הוצבו משעות הבוקר במזרח העיר בפאתי העיר העתיקה וסביב הר הבית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.