הצוואה של פרס: תשירו "אבינו מלכנו"

הבוקר פורסם ב'ידיעות אחרונות' כי פרס ביקש בצוואתו כי בהלוויתו ישירו לו את "אבינו מלכנו". שמזכיר את סבו הרב צבי מלצר ואת זיכרונתו מיום הכיפורים מנוף ילדותו בעיירה ווישניבה. { לפני הקבורה}

הבוקר פורסם ב'ידיעות אחרונות' כי פרס ביקש בצוואתו כי בהלוויתו ישירו לו את "אבינו מלכנו". שמזכיר את סבו הרב צבי מלצר ואת זיכרונתו מיום הכיפורים מנוף ילדותו בעיירה ווישניבה.

עוד פורסם כי בהתאם להלכה משפחת פרס תשב שבעה ביום שישי, מוצ"ש, ובראשון עד הצהרים. כמו כן, נבחנת אפשרות לאפשר לאזרחים לבוא ולנחם את בני המשפחה .

יציאת נשמה

בוואלה חדשות פורסם אמש כי השר אריה דרעי הגיע לבית החולים יחד עם רב הכותל והמקומות הקדושים, שמואל רבינוביץ', סמוך לשעה 20:00 בערב.

השניים חשו חובה להיפרד ממנו. עם הגעתם הם שמעו כי בהתאם לבקשתו הרופאים לא מעניקים לו טיפול מאריך חיים וביקשו להיפרד ממנו בתפילה. דרעי הפציר בחמי פרס, בנו של הנשיא התשיעי, כי יתיר לו להתפלל ליד מיטתו, והסביר לו כי "לא יכול להיות שיהודי כזה גדול יחזיר את נשמתו בלי תפילה".

חמי פרס סירב תחילה, משום שהעדיף שלא לאפשר להתקרב למיטתו של אביו, ומפני זיהומים שעשויים לפגוע בגופו של פרס. ואולם, הרב רבינוביץ' הצטרף לבקשה לקיים את התפילה בתוך חדרו של פרס והסביר לבני המשפחה על חשיבותה. חמ

לבסוף,  פרס נעתר לבסוף לבקשת השניים, ואלה, יחד עם מנהל בית החולים פרופ' יצחק קרייס, נעמדו בתוך המחלקה שבה אושפז, והתפללו בסמוך לחדרו את "סדר יציאת נשמה" ואת "שמע ישראל".

 

"כולם יצאו משם עם דמעות בעיניים", אמר גורם שנכח במקום לוואלה. השר דרעי הוסיף בשיחה עם וואלה! NEWS כי חש סיפוק על התפילה האחרונה. "אמש הלכתי לישון בשעה מאוחרת, הייתה הרגשה כבדה. בחמש בבוקר קיבלתי את ההודעה ששמעון פרס נפטר. בתוך העצב הייתה לי תחושת סיפוק על זה שנסעתי אליו ביחד עם הרב רבינוביץ'. הייתה לנו הזכות להתפלל בפעם האחרונה ליד יהודי גדול כל כך", אמר דרעי בהתרגשות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.