השופטים הקלו: שנה וחצי מאסר בפועל לאלאור אזריה

בית הדין הצבאי מסר את הכרעתו במשפט המתוקשר- וקבע כי אלאור אזריה ירצה שנה וחצי בפועל בגין הריגה. • הצטרפו לשידור החי מכל ערוצי החדשות

לאחר כחודש מורט עצבים עבור החייל שירה חברון, בית הדין הצבאי מסר את הכרעתו במשפט – וקבע  כי  אלאור אזריה ירצה שנה וחצי בפועל בגין הריגה.

הצטרפו לשידור החי מערוץ 2.

אזריה ירצה 18 חודשים, ללא קיזוז המעצר הפתוח בו שהה . בנוסף נגזרו על אזריה 12 חודשי מאסר על תנאי. – בתגובה להחלטה פרקליטיו של אזריה ביקשו לעכב את ביצוע גזר הדין. מדובר במתחם הענישה הנמוך ביותר לפי השופטים, שהתחשבו בו.

 

בין השופטים היה מחלוקת על מספר השנים שירצה אזריה, בעוד נשיאת בית הדין אמרה כי מתחם הענישה הסביר הוא בין 14 ל-48 חודשים, אחד השופטים – בדעת מיעוט – דרש לגזור 30 עד 60 חודשי מאסר.

"לאחר שבחנו את כל הנסיבות, את אישיותו החיובית ואת הנזקים שנגרמו לנאשם ולמשפחתו – שוכנעו כל השופטים כי יש לקבוע את העונש בסף התחתון של המתחם", קבעה נשיאת בית הדית הלר. "לא מתקיימים טיעונים המצדיקים חריגה מהמתחם – בל נשכח שנאשם לא בחר לקחת אחריות על מעשיו. יש מקום להקלה משמעותית בתוך סך הנסיבות.

"מעשיו של הנאשם פגעו במספר ערכים חברתיים ומוסריים – הנאשם ביצע את המעשה מתוך כוונה לקטול את חיי הנאשם אך לא נתעלם מהנסיבות המבצעיות", אמרה נשיאת בית הדין, אל"מ מאיה הלר. "ניכר כי נגרמו לנאשם נזקים מעצם ביצוע העבירה ומהרשעתו". על ההקלטה שנחשפה בחדשות 2 מהפגישה בין מח"ט כפיר למשפחת אזריה נקבע בגדר הדין: "שוכנענו כי הפגישה עם אבי הנאשם היתה תולדה של רצון כן ואמיתי להיטיב עם הנאשם. שוכנענו כי בתכנון הפגישה לא היו מעורבים גורמים בכירים".

"התשתית שהובאה בידינו לא הביאה למסקנה מתי הרגע המדויק שבו גמלה בליבו של הנאשם ההחלטה לקטול חיים", הסבירה הלר את מתחם הענישה. "יש לקבל את טענת התביעה כי ההחלטה גמלה בליבו זמן קצר לפני הירי – אין להתעלם כי במהלך הירי היתה הזירה פעילה, עם כוחות צבאיים ואזרחיים, וקריאות באשר לסכנה".

"לגבי מתחם הענישה נתפלגו דעות השופטים – כולנו סבורים שנגרמה פגיעה בערך החיים, אין מחלוקת כי רק צבא מוסרי יכול לאויביו", טענה השופטת. "עם זאת רוב השופטים לא יכלו להתעלם ממכלול הנסיבות האישיות שצוינו לעיל וקשה לאתר פסקי דין שהנסיבות שלהם דומות לגמרי".

"לאחר בחינת הפרסומים, נמצאנו למדים כי אכן בסמוך לארוע השמיעו הרמטכ"ל ושר הביטחון (יעלון) הבעת דעה נחרצת: בשלב ההוא חקירת מצ"ח היתה בראשיתה", נכתב בגזר הדין. "אין חולק שהדרג הבכיר צריך להשמיע דעה פומבית וערכית – אך ראוי להמתין להתבהרות התמונה ויש לסייג אותה בהמתנה לתוצאות החקירה. אלה דברים שיפים לכל נבחר ציבור".

רן כרמי בוזגלו,ראש המטה לשחרור אזריה, אמר לחדשות 2 Online: "בניגוד לפעם הקודמת שהוקראה הכרעת הדין והייתי אופטימי, היום אין לי אשליות, אני מבין שישלחו אותו לכלא לזמן ממושך. אנחנו מתכוננים ליעד הבא, להעלות את רף המאבק שהעם כולו ייאבק על מנת להחזיר את אלאור".

שידור חי מערוץ 20

משפט הלוחם

שידור ישיר מבית הדין הצבאי: שנה וחצי מאסר ללוחם כפיר אלאור אזריה

‎Posted by ‎ערוץ 20‎ on‎ יום שלישי 21 פברואר 2017

המוני פעילים נמצאים מחוץ לבית המשפט, אחד מהם הוא הזמר אריאל זילבר שיופיע מחוץ לבית הדין עם שיר תמיכה חדש שחיבר למען אלאור אזריה.

שידור חי מערוץ 10

יום הדין של אלאור אזריה: הצטרפו לשידור הישיר מבית הדין הצבאי בקריה >> http://bit.ly/2kH6sPH

‎Posted by ‎חדשות 10‎ on‎ יום שלישי 21 פברואר 2017

מקורבים לחייל  סיפרו כי  אלאור אמר למשפחתו: "אני חזק, אף אחד לא ישבור אותי. תהיו גם אתם חזקים".

שידור חי מהערוץ הראשון

גזר הדין של אלאור אזריה, משדר מיוחד על כל הפרשנויות והדיווחים מהשטח. הצטרפו לשידור החי:

‎Posted by ‎הערוץ הראשון – Channel 1 Israel‎ on‎ יום שלישי 21 פברואר 2017

שידור חי מ'וואלה'

גזר הדין של אלאור אזריה – משדר מיוחד של רגעי ההכרעהhttp://news.walla.co.il/item/3042389

‎Posted by ‎וואלה! חדשות‎ on‎ יום שלישי 21 פברואר 2017

שידור חי מ'ישראל היום'

גזר הדין במשפט אזריה

התקבל גזר הדין במשפט אזריה: כעת מחוץ לביהמ"ש בשידור חי(צילום: גיל קרמר)

‎Posted by ‎Israel Hayom ישראל היום‎ on‎ יום שלישי 21 פברואר 2017

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.