הצטרפו לשידור החי: ההכרעה בערעור אזריה

סמוך לשעה 13:00, בית הדין הצבאי לערעורים  ימסור את הכרעתו בערעור של אלאור אזריה שהורשע  בהריגת מחבל. הצטרפו לשידור החי

המשפט שהסעיר את המדינה מגיע לסיומו. סמוך לשעה 13:00, בית הדין הצבאי לערעורים  ימסור את הכרעתו בערעור של אלאור אזריה שהורשע  בהריגת מחבל.

 

הצטרפו למשדר מיוחד בערוץ 2 

במידה ובית המשפט ידחה את ערעורו אזריה יחל לרצות את עונשו באופן מיידי בכלא 4.

מחוץ לאולם הגיעו מספר מפגינים בכדי להביע הזדהות עם החייל היורה. "אנחנו באים היום לשמוע זיכוי בעזרת השם", אמר צ'ארלי אזריה, אביו של החייל, לחדשות 2.

בית הדין, בראשות אלוף דורון פיילס, אף יכריע בסוגיית הערעור שהגישה התביעה על עונש המאסר של שנה וחצי שנגזר על אזריה, שהורד בנוטסף גם לדרגת טוראי.

כעת מתמקדים בצה"ל בהפיכת המתחם של בית הדין בבסיס הקריה בתל אביב ל"סטרילי", כפי שהיה בדיונים הקודמים. הפעם התבקשו צוותי התקשורת להגיע לא פחות מארבע שעות לפני הקראת הכרעת הדין. גם פעילי ימין נערכים לקראת הכרעת הדין. החל משעה 12:00 תתקיים ברחוב קפלן, מול בסיס הקריה, עצרת תמיכה, שתכלול תפילה ודרשה של רב בסימן "ימי בין המיצרים". לעצרת גם הוזמנו בין חבריו למחזור הגיוס של אזריה שהשתחררו לאחרונה, ויערך טקס סמלי של הענקת צל"ש לחייל היורה על מסירותו ותפקודו בקרב.

אתמול (מוצ"ש), הביע חבר הכנסת אורן חזן הביע את תמיכתו באזריה והצהיר כי הוא מקווה שהוא ישוחרר. "הלוחם המצטיין אלאור – בעזרת השם מחר אתה סוף סוף משתחרר מהעוול הנורא שנעשה לך ומתחיל את חייך באזרחות. כי לחופש נולדת", כתב בעמוד הפייסבוק שלו

כזכור, פרשת אזריה עוררה עימותים פוליטיים קשים, כאשר צלם פלסטיני תיעד עבור ארגון בצלם את הירי של אזריה במחבל המנוטרל, 11 דקות לאחר הפיגוע, שבמהלכו גם נפצע חייל צה"ל. כמה שעות לאחר הפצת הסרטון נעצר אזריה על ידי חיילי המשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח) ובתחילה אף יוחס לו חשד לרצח. אזריה, שמפקדיו בחטיבת כפיר הגדירו אותו כחייל מצטיין, טען כי ביצע את הירי מאחר שחשש שהמחבל, שלבש מעיל ביום חם, נשא מטען חבלה על גופו.

אזריה, סיים בשבועות האחרונים את שירותו הסדיר בצה"ל ובשל כך המעצר הפתוח שלו בבסיס נחשונים הסתיים, והוא הועבר לפני עשרה ימים למעצר בית מלא בבית משפחתו ברמלה.

לקראת ההכרעה בערעור היום, אמר עורך דינו יורם שפטל: "אם בית הדין יכריע על פי העובדות והדין הרלוונטי – יהיה פה זיכוי מהדהד. אבל לא תמיד זה קורה, כי בכל רגע נתון לפחות 10% מהאסירים היושבים בבתי הכלא הם חפים מפשע".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.