הצטרפו לשידור החי: עשרות פצועים בקרב על בית הכנסת

הדרמה בעמונה הסתיימה עם פצועים, עצורים, ותמונות קשות. כוחות הביטחון שניסו לפרוץ למקום נתקלו בכוח גדול של נערים שהשליכו מכל הבא ליד, השוטרים לא נותרו חייבים והגיבו בכוח אלים כלפי הפורעים בבית הכנסת. הצטרפו לשידור החי.

הדרמה בעמונה הסתיימה עם פצועים, עצורים, ותמונות קשות. כוחות הביטחון שניסו לפרוץ למקום נתקלו בכוח גדול של נערים שהשליכו מכל הבא ליד,  מטפים, ברזלים, ועוד. השוטרים לא נותרו חייבים והגיבו בכוח אלים כלפי הפורעים בבית הכנסת. עשרות שוטרים נפצעו כתוצאה מצריבות. חלק מהמתבצרים נטשו וברחו מהגג לעבר פאתי היישוב, אחרים נעצרו.

 

מהמשטרה נמסר בתגובה: לפני דקות אחדות הושלם פינוי בית הכנסת בעמונה, ובדקות אלה פועלים השוטרים להרחיק את אחרוני המסתגרים והצעירים הנוכחים במקום ולהעלותם לאוטובוסים. בשעה זו מאפשרת המשטרה לראשי הקהילה להוציא באופן מכובד את תשמישי הקדושה.

במהלך הכניסה למתחם השוטרים נתקלו בהתנגדות עזה, שכללה אלימות קשה במיוחד השלכת אבנים, מטפי כיבוי, בקבוקי צבע קרשים ואמצעים נוספים לעבר השוטרים.

עד כה כ-17 שוטרים נוספים נפצעו במהלך הכניסה למתחם, שמתווספים ל-24 שוטרים שנפצעו עד כה.

המשטרה מדגישה כי כנגד כל פעולות אלימות המשטרה תפעל באופן נחוש ובלתי מתפשר ותמצה את הדין כנגד פורעי החוק.
על פי ההערכות של כוחות הביטחון, כ-60 צעירים היו בתוך המבנה, שפונה ברובו. בשלב מסוים הבינו שהמשא ומתן עלה על שרטון והוחלט להתחיל בפריצה פנימה. על פי המידע, האנשים בפנים כבולים בשלשלאות, בידי חלקם גם אלות. עם כניסת הכוחות הפעילים השליכו לעברם סיד ומוטות, ואף הפעילו מטף כיבוי – מה שהוביל ליצירת עשן רב.

אביחי בוארון, ראש מטה המאבק נגד פינוי עמונה שימש כמטווח בין הצעירים לכוחות המשטרה, אך הבוקר החליטו המתבצרים כי אינם מוכנים לתקשר עמו עוד וכעת מסתמן שלא ניתן יהיה להגיע להבנות לפינוי שקט. ניסיון נוסף להגיע להבנות הגיע מצד הרב דב ליאור, רב העיר חברון, שהקליט הודעה אותה שלחו לצעירים בהודעת "וואטסאפ",  אך הצעירים ניתקו מגע לגמרי.

כוחות המשטרה פינו במהלך הלילה את אחרוני המתבצרים בבתי המגורים בעמונה, עם תום פינוי בתי המגורים הורגש שקט מתוח כשהמבנה האחרון שנותר לפנות הוא בית הכנסת – אותו יפנו  הבוקר(חמישי), משום שבבית הכנסת המבצע עומד להיות מורכב יותר.

המשדר בחדשות 2

בתוך בית הכנסת, עשרות צעירים ריתכו את הדלתות והחלונות כבר אתמול בשעות הבוקר, על מנת להקשות על כוחות הביטחון לפרוץ למבנה.

הכוחות ממשיכים בביצוע משימת הפינוי גם בשעה זו.

בחדשות 10

שידור חי: השוטרים מפנים את מתבצרי בית הכנסת בעמונה. רועי שרון ומואב ורדי Moav Vardi מדווחים מהשטח >> http://bit.ly/2kkdmak

‎Posted by ‎חדשות 10‎ on‎ חמישי 2 פברואר 2017

במסגרת היערכות המשטרה, במהלך הלילה נמשכה ההידברות אל מול המפונים במקביל להמשך הפינוי.

נכון לשעה זו פונו כלל המבנים מהישוב למעט בית הכנסת ומבנה הממוקם בצמוד אליו, ובשעה זו הכוחות נערכים להמשך הפעילות בהתאם.

המשדר בוואלה

עימות בבית הכנסת: שידור חי מפינוי עמונה

‎Posted by ‎וואלה! חדשות‎ on‎ יום רביעי 1 פברואר 2017

מאז תחילת פינוי עמונה אתמול בבוקר (מבצע ׳גן נעול'): נפצעו כ-24 שוטרים ושוטרות במצב קל כתוצאה מאלימות שהופעלה כנגדם. חלקם פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים ובהמשך שוחררו.

עד כה הורחקו באוטובוסים כ-800 צעירים וצעירות שהתגודדו בישוב. נכון לעכשיו פונו כמעט כלל המשפחות והמבנים בישוב כאמור.

מתחילת הפעילות נעצרו 13 צעירים, בעיקר בגין הפרת הסדר הציבורי, תקיפת שוטרים והפרעה לשוטרים במילוי תפקידם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.