הצטרפו לשידור החי: הגר"ג אדלשטיין בהופעה הפומבית הראשונה מול גדולי ישראל

ככלות השבעה יתקיים הערב(רביעי) עצרת מספד לזכרו של מרן הגראי"ל שטיינמן זצ"ל בהיכל ישיבת "אורחות תורה" בבני ברק בהשתתפות כל גדולי ישראל. צפו בשידור החי

ככלות השבעה, בשעה זו החלה עצרת מספד לזכרו של מרן הגראי"ל שטיינמן זצ"ל בהיכל ישיבת "אורחות תורה" בבני ברק בהשתתפות כל גדולי ישראל.

העצרת שתועבר בשידור ישיר מהיכל הישיבה ב'אקטואליק'– תהווה גם כמעמד הכתרה למרן הגר"ג אדלשטיין – שזאת תהיה הופעתו הפומבית הראשונה בפני קהל האלפים וחברי המועצות. "אמנם לא יהיה מעמד הכתרה בפועל", אומר לנו גורם המעורב באירגון העצרת, אך ר' גרשן ידבר לראשונה מול כל הגדולים – ובכך יטביע את חותמו בהנהגת הדור.

בעצרת הבטיחו את השתתפותם מרנן ורבנן גדולי ישראל, ובראשם מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שלא ישא דברים, ויותיר את רשות הדיבור לידיו של ר' גרשון אלדשטיין שישא את המסע המרכזי לזכרו של מרן הרב שטיינמן. בעצרת ישתתפו חברי מעוצות גדולי התורה של דגל התורה ואגודת ישראל, בהם האדמורי"ם מגור וצאנז, הגרב"מ אזרחי והגרב"ד פוברסקי, וכן נשיא המועצת של ש"ס חכם שלום כהן. בעצרת צפויים להשתתף אלפי בני אדם, ומסכים גדולים יוקרנו ברחובות הסמוכים לעצרת עבור ציבור הנשים.

כפי שנחשף ב"אקטואליק" במוצאי שבת, מרן הגראי"ל הותיר צוואה שבה נכתב על זהותו של ראש הישיבה המיועד, בניגוד לפרסומים, באורחות תורה טוענים כי על פי צוואתו יכהנו כ-4 ראשי ישיבות בו זמנית במהלך העשור הקרוב.

במוצ"ש ישבו מספר גבירים עם רבני הישיבה אצל מרן הגר"ח קנייבסקי שם הוחלט לקרוא לישיבה שנבנת בימים אלו על שמו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל. קריית הישיבה תקרא "איילת השחר".

צפו בשידור החי

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.