הצטרפו לשידור החי: אלפי ספרדים בעצרת נגד הגיוס

גדולי ישראל הספרדים ממשיכים להילחם נגד חוק הגיוס, אלפי בני תורה ספרדים בראשות מרנן ורבנן יביעו את עמדתם הנחרצת נגד גיוס בני התורה. הצטרפו לשידור החי ב'אקטואליק'

גדולי ישראל הספרדים ממשיכים להילחם נגד חוק הגיוס, לקראת ההפגנה שמתוכננת להיום, בהשתתפות אלפי בני תורה ספרדים.

בימים האחרונים התפרסם מכתבו של ראש ישיבת קול יעקב, הגאון הרב יהודה עדס, בו הוא כתב נגד חוק הגיוס וקרא להסדר הגיוס שנהוג בשנים האחרונות, "שואה רוחנית לעולם התורה ולבני התורה הספרדים בפרט".

הערב, במקביל לחוק שיעלה בכנסת, מתכוננת ההפגנה תחת הכותרת "עומדים עלינו לכלותינו". במסגרת המחאה מתכוונים רבבות מעמך בית ישראל בני עדות המזרח לצאת למחאה אדירה כנגד חוק הגיוס אותו מבקשים הערב לאשר בקריאה ראשונה.

מעל 30 רבנים בכירים ספרדים חתמו בימים האחרונים לציבור בני התורה ועולם הישיבות להשתתף בעצרת הענק נגד הגיוס שתתקיים הערב על קברו של מרן הגאון רבי עובדיה יוסף זצ"ל, בראשותו של מרן ראש הישיבה חכם משה צדקה שליט"א.

הערב החוק אמור לעבור בהצבעה: התומכים בחוק בקריאה ראשונה – הליכוד (30) כולנו (10) הבית היהודי (8) ישראל ביתנו (5) יש עתיד (11) אורלי לוי (1) – סך הכל 65 תומכים.

המשך ההצבעה על חוק הגיוס: המתנגדים לחוק – ש"ס ויהדות התורה (13), המחנה הציוני (24), מרצ (5) – סך הכל 42. הח"כים הערבים (13) נמנעים.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דרעי אוכל תלב 20.000 ספרדים נגד שס הארורה

  שס מפלגה רפורמית

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מעשה נבלה - יו"ר 'מרצ' זנדברג בישיבת הסיעה: "פנו אלינו בכירים במפלגות החרדיות וניסו לשכנע אותנו להצביע בעד החוק.

  מעשה נבלה – יו"ר 'מרצ' זנדברג בישיבת הסיעה: "פנו אלינו בכירים במפלגות החרדיות וניסו לשכנע אותנו להצביע בעד החוק. כמובן סירבנו אבל אם זה מה שביקשו מאיתנו, מעניין מה ביקשו מלפיד ומה הבטיחו לו.

  גדסי ב'קול חי': ‏בשל הרגישות בחוק הגיוס – הסיעות החרדיות ש"ס ויהדות התורה החליטו כעת שלא להוציא היום אישורי כניסה למשכן הכנסת לבחורי ישיבה כלל, גם לא לבקשות סיוע.

  מי שיזם את המכתב בכתב היד של הגר"ח קניבסקי לחיזוק ח"כ גפני נגד המפגינים נגדו הוא הגר"י אפרתי.

  השר יובל שטייניץ לזיגמן ב׳קול ברמה׳ – ״חוק הגיוס יעבור היום, זהו חוק טוב. אני מתפלא על הח״כים החרדים, שוחחתי עם כמה מהם שאמרו לי שהחוק טוב ואפשר לחיות איתו, וחבל שכשמישהו מתנגד, כולם מיד מיישרים קו עם הסמן הקיצוני״.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. הרשע דרעי הורה לאנשיו לפזר פצצות סירחון בכינוס הספרדים נגד חוק הגיוס - חושש מהקמת ארגון ספרדי גדול חדש

  הרשע דרעי הורה לאנשיו לפזר פצצות סירחון בכינוס הספרדים נגד חוק הגיוס – חושש מהקמת ארגון ספרדי גדול חדש

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. העצרת היה חזק חזק חזק

  חזק חזק חזק

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב