הצטרפו לשידור החי: פגישת טראמפ – נתניהו

כבר שנים רבות מחכה נתניהו לפגישה הזאת. בדקות הקרובות ייפגשו ראש הממשלה והנשיא החדש דונלד טראמפ בבית הלבן – שם יקיימו השניים מסיבת עיתונאים וישיבו לשאלות העיתונאים. הצטרפו לשידור החי מערוץ 2.

לאחר 8 שנות קשות עם אובמה: ראש הממשלה ייפגש בדקות הקרובות עם  הנשיא החדש דונלד  טראמפ, בבית הלבן, שם יקיימו השניים מסיבת עיתונאים וישיבו לשאלות העיתונאים.

המפגש יתמקד בשיחה מעמיקה על עניין איראן, סוריה, חיזבאללה, וכמובן תהליך השלום. נתניהו מחכה כבר 11 שנים כראש ממשלה לנשיא רפובליקני אוהד לישראל, והערב הוא יגשים את חלומו לימין הישראלי, וסוף סוף הוא יכול להגיע להסכמות רחבות בנושאי המזרח התיכון. טראמפ מגיע לפגישה כשהראש שלו בכלל טרוד בסערת התפטרותו של היועץ לביטחון לאומי בשל קשריו עם רוסיה – וכן המתיחות הגוברת בין רוסיה לארה"ב.

מוקדם יותר הבהירו בבית הלבן כי "פתרון שתי המדינות שלא מביא שלום זה לא פתרון שמישהו רוצה להשיג", אמר הגורם הבכיר בבית הלבן שביקש להישאר בעילום שם. "שלום הוא המטרה, בין אם הוא יגיע בצורת פתרון שתי המדינות אם הצדדים ירצו בכך, ובין אם בדרך אחרת. זה הולך להיות תלוי בהם. אנחנו לא הולכים להכתיב כיצד תנאי השלום הולכים להיראות".


אותו גורם אף הוסיף כי ממשל טראמפ "מתרגש מאוד" מהגעתו של ראש הממשלה לוושינגטון, וציין כי ארה"ב מתכוונת מעתה להטיל וטו על כל החלטה באו"ם שתהיה מוטה נגד ישראל.

"הברית בין ישראל לארצות הברית תמיד הייתה איתנה מאוד, והיא עומדת להתחזק עוד יותר", הצהיר נתניהו טרם המראתו. "הנשיא טראמפ ואנוכי רואים עין בעין את האיומים הגדולים באזור, אבל גם את ההזדמנויות באזור, ואנחנו נדבר כמובן על שני הדברים, וגם על שדרוגה של הברית החזקה הזאת בהרבה מאוד תחומים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.