אלפים בהלוויית הגאון הגדול רבי יעקב אדלשטיין זצוק"ל

אלפים השתתפו הערב בבני ברק במסע הלווייתו של הגאון הגדול רבי יעקב אדלשטיין זצוק"ל, רבה של רמת השרון. מסע ההלוויה יצאה מבית מדרשו 'נאות יוסף' ברחוב יואל בבני ברק, שם ליוו אותו בדרכו האחרונה.

אלפים השתתפו הערב בבני ברק במסע הלווייתו של הגאון הגדול רבי יעקב אדלשטיין זצוק"ל, רבה של רמת השרון. מסע ההלוויה יצאה מבית מדרשו 'נאות יוסף' ברחוב יואל בבני ברק, שם ליוו אותו בדרכו האחרונה.

בהוראה ישירה של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א כל בחורי הישיבות קיבלו הוראה להשתתף בהלוויה. בשעה רבע לשבע התקיימה תפילת ערבית בישיבתו ארחות תורה, לאחריה יצאו כל בני הישיבה למסע הלויה.גם מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי הורה לכל באי ביתו לצאת להלוויה.

בהלוויה הספידו אותו אחיו הגאון רבי גרשון אדלשטיין, וכן הגאון רבי ברוך פוברסקי.

בריכוזים החרדים יצאו כרוזים המכריזים על האבידה הגדולה, אלפי בני ישיבות נצפו בתחנות האוטובוסים כשהם עושים את דרכם למסע ההלוויה.

מוקדם יותר, מרן הגר"ג אדלשטיין יצא לבית החולים מעייני הישועה שם נערכה הטהרה. גדולי ישראל שליט"א ינועו להלוויה ובזמן מסע ההלוויה, בליווי צמוד של משטרה.  במשטרה החליטו לסגור רחובות שלמים בבני ברק לתנועה.רחוב רבי עקיבא השומר וחזון איש.

במד"א ערוכים לאבטח רפואית את מסע ההלוויתו של רבה הראשי של רמת השרון הרב יעקב אדלשטיין שהלך היום לעולמו:

עשרות מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה איבטחו את מסע ההלוויה.
לייזר היימן סמנכ"ל איחוד הצלה מסר: "למרות זמן ההיערכות הקצר נערכנו בצורה מיטבית לסייע במתן עזרה רפואית למשתתפי ההלוויה, עשרות מתנדבים רכובים על אופנועים וצוותי האמבולנסים של איחוד הצלה נפרסו ונתנו מענה מהיר לכל מקרה חירום רפואי שנדרשו, כל זאת בנוסף לפעילות הצלת החיים המתקיימת בשגרה בעיר בני ברק".
משה טייטלבוים מנכ"ל איחוד הצלה מסר: "אלפי מתנדבי איחוד הצלה, רבני הארגון וחברי ההנהלה הארצית מבכים בדמעה ובלב מורתח את הסתלקותו של מורינו ורבינו, קדוש ונורא במופת ובמורא, הגאון רבי יעקב אדלשטיין זצוק"ל רבה של רמת השרון וקהילת נאות יוסף ב"ב אשר נשא את הארגון ואלפי מתנדביו על לוח לבבו הטהור וזכינו לקרבתו בכל עת ובכל שעה, בעצה ובהדרכה על פעילות הארגון באזור השרון ובכל רחבי ארץ הקודש. מי יורה עצה מי יבין שמועה, כלי מלחמה אבדו ונפלו גיבורים".

צילום: יהודה רחמים –  סוכנות הידיעות "חדשות 24

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.