הציבור החרדי לא שקוף. טור תגובה / עמוס ביסמוט

הציבור החרדי לא שקוף. טור תגובה / עמוס ביסמוט

קמפיין השקופים של דרעי נפתח בסערה: עשרות שלטים נתלו ברמת אביב ג' : "אם אתם גרים ברמת אביב אל תצביעו לנו, אם אתם עובדים לאלה שגרים ברמת אביב הצביעו ש"ס." הטויטר הפייסבוק, ושאר הרשתות החברתיות הוצפו בתמונות מקמפיין, "השקופים".

השיא היה בהפגנה מול ביתו של לפיד, "אתה לא רואה אותנו כי אנחנו שקופים".  זר כי היה נקלע למקום, היה בטוח שמדובר בעוד קמפיין חכם של לפיד, אבל לא. הקמפיין הוא של ש"ס – מפלגת העניים. דרעי, אלוף הסיסמאות, העיר את הדוב היושן שנת חורף עמוקה, ודורש התייחסות לשקופים במדינת ישראל – אלה שאין להם כלום. אז שאפו לדרעי.

אז כן, דרעי יכול לתמוך בממשלת שמאל, של בוז'י וציפי. דרעי יכול לסלוח למר לפיד על העוול שעשה לציבור החרדי, דרעי יכול לעשות הכול, הרי הוא שקוף, בלתי ניראה. ממפלגת התורה – הישיבות – הכוללים, הפך דרעי את המפלגה, למפלגה של שקופים, של אנשים קשיי יום, של אלה שאין להם תורה אבל הם עניים. המהפכה החדשה של דרעי היא מהפכת הנחשלים. לא עוד "מחזירים עטרה ליושנה" אלא "מחזירים את העניים לש"ס".

דרעי רוצה להיות הכחלון החדש של הפוליטיקה. וזה לגיטימי. אבל יש דרך לעשות זאת. הציבור התורני סובל מעניות, לא בגלל שאין לו שכל לעשות כסף, לא בגלל שהוא שקוף!… אלא דווקא בגלל שהוא בחר בדרך הזאת, "פת במלח תאכל"… הציבור החרדי שלומד תורה, הוא לא שקוף, הוא לא המסכן של דרעי. הוא ציבור מוחצן, שמציג בגאווה את הדרך שלו לקיים את התורה, הוא ציבור שאולי קשה לו ביומיום, אבל הלב שלו שמח, שמח בחלקו. ודרעי נטש אותם, לא עוד דיבורים על גובה הקצבה מהכולל, לא עוד דיבורים על מקוואות, כוללים, והחזרה בתשובה. כנראה שדרעי שכח לרגע מאין הוא בא, ואילולי הכיפה שעל ראשו, היה דרעי יוצא לנאום בכיכר רבין, כמו איציק שמולי ודפני ליף. ומחייה את המחאה החברתית הכל כך בוערת בעצמותיו.

אז אולי "המהפכה חוזרת". אבל היא מהפכה של הציבור הכללי, של מאוכזבי לפיד, ושל נפגעי ביבי. זאת לא המהפכה שהרב עובדיה חלם עליה, על מדינה תורנית ושומרת מסורת. על כוללים מלאים באברכים, ואלפי בחורי ישיבות.  דרעי מציב את עצמו כמנהיג החלשים, מנהיג העניים. כדוגמת לפיד לפני שנתיים. הוא כל כך בטוח שהבוחרים החרדים בכיס שלו. אז אולי דרעי לא עזב מפלגה אבל הוא בהחלט עזב דרך.

השקופים ש"ס בהפגנה מול בית לפיד

[alooma ref="2e878689ca70e6d6fe1e3c5f99d78c38.mp4" src="1" autoplay="1" pid="0"]

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מי שצריך להתבייש זה רק השואגים האלה כבהמות ומחללים שם שמים בחוצות עיר
  והמשלח שלהם הארכיפושע דרקי עוד יותר צריך להתבייש
  לפיד מאוד מרוצה מאנשים כאלה כי זה רק מצדיק המאבק שלו נגד החרדים
  אוי לנו החרדים שאלה שאמורים לייצגנו ולריב את ריבנו מתנהגים כשרלטנים ברחובות העיר

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. יאיר לפיד לא חושב שהדתיים שקופים, אבל למה שהם יקבלו כסף על זה שהם יושבים בישיבות ולומדים? גם אני לומד ואני לא רואה שקל מהמדינה, יש פה חוסר שוויון שהדתיים נהנים מזה שנים וזה פוגע במדינה.

  גיל |
  הגב