הציבור החרדי מתגייס: 48 שעות גורליות לשירה סופר

הבוקר הושק קמפיין "יחד נציל את שירה", עבור שירה סופר בת ה-9.5 משכונת חב"ד בלוד – נכדתו של הרה"ג הרב ברוך-בועז יורקוביץ שליט"א, רב הקהילה החב"דית בעיר.

 

 

הבוקר הושק קמפיין "יחד נציל את שירה", עבור שירה סופר בת ה-9.5 משכונת חב"ד בלוד – נכדתו של הרה"ג הרב ברוך-בועז יורקוביץ שליט"א, רב הקהילה החב"דית בעיר.

היכולת לאכול ולשתות נראית לנו דבר שבשגרה. עד שפוגשים את שירה סופר, ילדה מתוקה ובעלת שמחת חיים שעל פניה לא ניכרת מסכת התלאות אותה עברה בחייה הקצרים. גופה הקטן חושף אינספור צלקות מ- 8 ניתוחים שונים, ארוכים, מורכבים ומסוכנים שעברה כבר מגיל 3 חודשים וחצי. מאות ימי אשפוז, אין ספור בדיקות וטיפולים שונים בהרדמה מלאה, ליווי צמוד של פסיכולוגית רפואית הנדרשת בשל מצבה הבריאותי החריג ו-50% היעדרות מהלימודים. מאחוריה עומדת משפחה מדהימה ואופטימית בת 5 נפשות שזקוקה פשוט ליד מושטת כדי להמשיך ולהילחם.

לשירה סופר יש רק משאלה אחת: לאכול כמו כל הילדים, כמו כולם. מאז שהייתה תינוקת היא עברה 8 ניתוחים מורכבים בשל מצבה הבריאותי הקשה. לפני כ-5 שנים, ניתוח שעברה הסתבך והביא אותה למצבה הנוכחי: חוסר יכולת לאכול או לשתות. כל ניסיון להכניס לפיה אוכל או שתיה מסתיים בהקאות מרובות ומתישות של מזון או אוכל שנשאר תקוע בוושט ולא יכול לעבור אל הקיבה.

מאז, היא מוזנת דרך כפתור המוצמד לבטנה. אלא שבשבועות האחרונים החמיר מצבה של שירה, ולאחר מספר צילומים ובדיקת גסטרו תחת הרדמה מלאה, התבהר מצבו העגום של הושט. לאחר התייעצויות רבות חובקות עולם, התבשרה משפחתה שעל שירה לשוב ולשכב על שולחן הניתוחים בפעם התשיעית בחייה, והפעם לניתוח ארוך ומורכב מאוד, בו יכרתו לשירה את הושט וישיקו לה ושט חדשה באמצעות חתיכה שתילקח מהמעי הדק שלה.
מצבו העגום של הוושט מצריך השקת ושט חדשה בניתוח מסוכן ומורכב בקייפטאון, דרום אפריקה. ניתוח לכריתת ושט והשקת ושט חדשה, נחשב לאחד המורכבים והמסוכנים ביותר. הניתוח מצריך ניסיון רב ומומחיות עולמית בכדי להגיע להצלחת ההשקה ללא סיבוכים, העולים גם הם בשל ההיסטוריה הרפואית של שירה.

על מנת להגדיל את סיכויה, מופנית שירה לפרופסור בעל שם עולמי במרכז רפואי בקייפטאון, דרום אפריקה, שקנה לו את שמו בזכות מומחיותו בכירורגית ילדים ובניסיון רב שנים בביצוע ניתוחים מסוג זה.

אלא שמצבה הכלכלי של הוריה קשה, בשל הטיפולים הרבים שהיא עוברת מאז לידתה – שהתרבו בשנים האחרונות – והם נדרשו בלית ברירה לבקש את עזרת הציבור במימון הוצאות הנסיעה היקרות כדי להיות לצידה, בתקווה שהפעם תוכל שירה לחיות סוף סוף חיים קצת יותר נורמטיביים.
תאריך הניתוח קרוב מאוד: כ"ג באלול, 3 בספטמבר. אבל בכדי שהמשפחה תוכל לעמוד שוב בפני ההוצאות הרפואיות והקיומיות לקראת ה'מסע' המפרך, צריכה המשפחה לגייס סכום גדול של 700,000 שקלים.

אביה אומר ל'אקטואליק': "עכשיו זה הזמן: הזמן שלכם לתת לשירה את הזכות לחיות מחדש חיים של ילדה בריאה, שתוכל לאכול ולשתות כמו שאר הילדות ללא מזרקים ומכשירים, בלי בתי חולים ואשפוזים, בלי סבל ומלחמת קיום יום יומית. שירה צריכה אתכם. רק אתם תוכלו לתת לה את האפשרות לצאת מהמצב הנורא לחיים חדשים ושמחים, ואת האפשרות שלנו, הוריה, לגדל אותה ואת אחיותיה בצורה רגילה ומאושרת. אנא, העניקו לה חיים.

ניתן לפנות לתרומה בעסקה טלפונית באמצעות 3 קווי טלפון :
058-4662644/3/2

או כאן

סליקת האשראי באמצעות כולל חב"ד צפת.
כתובת: קרית חב"ד 221/28 ת.ד. 6194 צפת 1324143
למוסד אישור מס הכנסה לעניין תרומות לפי סעיף 46 לפקודה.

לתרומה באמצעות העברה בנקאית.
בנק פאג"י – 52 סניף חיפה – 187 מס חשבון – 409-618047
שם החשבון – קרן עזרה – נא לציין באסמכתא "עבור שירה סופר"
אנא שלחו אסמכתא על ביצוע התרומה למייל או לפקס המופיעים כאן.
פקס: 04-6923165 דוא"ל : colelchabadzefat@gmail.com

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.