"הציבור החרדי מתנגד לכל צעד של התגרות באומות העולם"

יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני בפגישה עם שגריר בריטניה בישראל:
"הציבור החרדי מתנגד לכל צעד של התגרות באומות העולם" { גפני לשגריר}

בפגישה שקיים שגריר בריטניה בישראל דייויד קורי עם יו"ר ועדת הכספים של הכנסת ח"כ משה גפני, פתח הרב גפני ואמר כי "לאורך כל השנים ישראל רואה בבריטניה ידידה קרובה מאד. רק השבוע ראה"מ נתניהו נועד עם ראש ממשלת בריטניה בלונדון, ויש לחזק את הקשר בין המדינות".

השגריר הבריטי ציין כי אכן נוכח בסיור שקיים השבוע ראה"מ נתניהו בבריטניה ואמר כי קיים קשר חם וידידותי בין המדינות ויש כוונה להעמיק את הקשרים, הן בנושאים הכלכליים, ובתחומים רבים נוספים עליהם שוחחו ראשי המדינות בפגישתם השבוע.  השגריר קורי ציין בפני ח"כ גפני כי הוא נמצא כשנה וחצי בתפקידו בארץ וכי הוא רואה חשיבות משמעותית בחיבור למגזר החרדי ומנהיגיו.

הרב גפני סקר בפני השגריר את עמדתה של "דגל התורה" לאורך כל השנים, ואת המדיניות שהנחיל מרן הרב שך זצוק"ל אשר התנגד לכל התגרות באומות העולם, "אנו בעד קיום משא ומתן מדיני זהיר, ונגד כל התגרות". הרב גפני אמר כי לא השתתף בהצבעה במליאת הכנסת על חוק ההסדרה ולהערכתו החוק לא ייושם בסופו של דבר. הרב גפני ציין כי היהדות החרדית הולכת בדרך כלל עם ממשלות הימין בשל העובדה שרוב הציבור המסורתי נמצא שם, ולאו דוקא בגלל העמדה המדינית.  הרב גפני ציין עוד כי "יהדות התורה" וש"ס יפעלו לאזן את הממשלה במידה ויימשכו הליכי חקיקה בנושאים המדיניים, "יש לנו עמדה בתחומים המדיניים, ונביע זאת בכל חוק וחוק שיהיה רלוונטי".

השגריר ציין כי שר המסחר הבריטי אמור להגיע בקרוב לישראל וכמוהו גם יו"ר בית הנבחרים הבריטי אשר זו הפעם הראשונה מזה 68 שנים שיו"ר בית הנבחרים הבריטי יגיע לארץ, והדברים מעידים על המשך העמקת הידידות בין המדינות. כמו כן דיברו השניים על הסכמי הסחר בין ישראל לבריטניה וזאת לאור יציאתה הצפויה של בריטניה מהאיחוד האירופי, ועל נושאים כלכליים ומדיניים נוספים.

לסיכום הפגישה אמר השגריר כי בכל נושא ועניין דלתו פתוחה בפני הציבור החרדי ומנהיגיו וכי קיימת חשיבות בעיניו להמשך שיתוף הפעולה בין בריטניה והשגרירות בישראל, לבין כל חלקי הציבור בארץ,  ח"כ הרב גפני אמר כי היה בקשר הדוק עם השגריר הקודם של בריטניה מתיו גולד, והוא מצוי בקשר תמידי ומקצועי עם שגרירי מדינות רבות עימם הוא נפגש מעת לעת, "אנו מחויבים להעמיק את הקשר ואת שיתופי הפעולה בין המדינות ולשלב ידיים בתחומים רבים ומשמעותיים המשותפים לנו".

 

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הרב גפני היה מאלו שחידשו גזירת גיוס השמד והזימה ימ"ח בקרוב

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב