הציבור הספרדי בדרך לפילוג? מצביעי ש"ס רוצים אחדות בין אריה דרעי לאלי ישי – סיקור

סיקור מיוחד מאת יעקב אמסלם

האם הציבור הספרדי בדרך לפילוג? ועם מי הצדק? סיקור מקיף על מלחמות הכח בצמרת ההנהגה בתנועת ש"ס. בשנת 99' הייתה תנועת ש"ס בשפל שלא ידעה מאז הקמתה, עקב המשפטים שהתנהלו נגד יו"ר התנועה דאז אריה דרעי, ולאחר זמן קצר נגזר עליו בבית המשפט מאסר בפועל של מספר שנים.

מצב זה דרש הכרעה מיידית ממרן זצוק"ל אודות מחליף ליו"ר המפלגה, ההצעה שעלתה על הפרק ונתמכה על ידי בנו הרב משה יוסף היא להעביר את תפקיד היו"ר לחה"כ הרב אלי ישי. בצער רב נפרדו חכ"י ש"ס מהיו"ר המכהן אריה דרעי והובטח לו על ידי מרן זצוק"ל שהפיקדון יושב לידיו ברגע שירצה את תקופת מאסרו.

בשנים החולפות גילו אנשי דרעי שפרנסתם נשללת מהם עקב נאמנותם ליו"ר הקודם, מגמה זו נראתה אף בתפקידים המונציפאליים ובתפקידים שונים בהנהלת התנועה, אנשי דרעי ביכרו שלא לנקוף אצבע בעניין מפני שהיו מעוניינים באחדות וכן מפני שזו הייתה החלטתו של מרן זצוק"ל.

אך ימים חלפו ואריה דרעי חזר לביתו לאחר תקופת מאסר, כ 10 שנים לא הגיעה שום תגובה מצמרת ש"ס, ולא היה נראה שבדעתו של היו"ר המכהן להשיב את הפקדון שהופקד בידיו.

לפני כתריסר חודשים מרן זצוק"ל החליט להשיב את הפיקדון לאריה דרעי, בין היתר עקב כשלים בהתנהלות ש"ס בשנים שעברו, וההבנה שהגיעה בעקבותיהם שרק אריה דרעי יוכל להחזירה לקדמותה,

בתחילה חזרתו הייתה בפורמט השלישייה אך לאחר זמן קצר מהבחירות הוא שב למקומו הטבעי והוכתר כיו"ר ש"ס.

אך מאז הכתרתו עברו נהרות של דם רע בתוככי המפלגה, וכלל פעילי המפלגה וכן החכי"ים התפלגו לשני מחנות אשר יצרו מחלוקת בציבור הספרדי שטרם נראה כמותה, יש שיאמרו שהאשמה תלויה בדרעי ומנגד יש שיטילו את האשמה בישי, אך ללא ספק שני האישים אינם מעוניינים בקריסת המפלגה ששניהם עמלו עליה רבות וככל הנראה שמקורבי הצדדים הם אלו שמלבים את אש השנאה.

לפני מספר ימים התפרסם סקר של מכון 'מדגם' שנעשה על ידי גב' מינה צמח שהעניק לישי יתרון מוחץ על דרעי בשאלת הנהגת ש"ס אך ספק אם נתונים אלו מדוייקים מפני שמחלוקת זו אינה מגדרית ואינה שייכת לשני ציבורים שונים אלא באה מציבור אחד שהלך מחשבתו בעניין זה אינו קבוע. ובנוסף לזה בסקר זה השתתפו 40 איש בלבד בשאלת זהות היו"ר.

וייתכן באמת שדעת הציבור נוטה להכתיר את ישי כיו"ר מחמת מתינותו הפוליטית ביחס לדרעי אבל החלטתו של מרן זצוק"ל בעניין זהות היו"ר עומדת בעינה כל עוד מועצת החכמים יחליטו אחרת.

289164
ואם ישכילו בצמרת ש"ס להניף את דגל האחדות ולפעול בשיתוף פעולה מלא מול הגזירות שמתרגשות על עולם התורה אולי תמנע קריסתה של המפלגה ואף תגדיל את כחה האלקטורלי בבחירת הבאות ,

ודי לשמוע את שירו של הפייטן המרוקאי שייך מואיז'ו על כל התקופה של אריה דרעי ש אז …

 

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ללמוד ממשה רבנו ואהרון כהן שפעלו יחד וכך גאלו את עם ישראל
  היום אותו דבר
  יש להעיף את כל הזקנים השבעים שחצנים ונבלות: גפני דרעי לצמן ישי וכו' כל אלה חלודים
  צריך צעירים חדשים בלי נגיעות ספרדים ואשכנזים יחד להציל את היהדות החרדית משיני החילוניות

  מכלוף בן מסעוד |
  הגב
 2. כתבה מטעם (מחנה אריה דרעי) שאין בה שום אמירה ושום חידוש. חבל לקרוא!

  דוד אוחנה |
  הגב
 3. אחרי שלא נותרה להם ברירה הם מפרסמים טור לשמוע בקול מרן

  שמעון כהן |
  הגב
 4. כמו שאפשרתם לשמוע את השיר כך תעשו לסרטונים בבקשה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. חחח אהבתי את השיר של הסטלן המרוקאי הזה אין דברים כאלה

  משה אברהמוב |
  הגב
 6. תכלס כולם רוצים שלום אני בטוח שגם דרעי וגם ישי רוצים שלום לכן חשןב מאוד השלו בש"ס ואריה וישי צריכים לקחת אחריות על התנועה

  משה אברהמוב |
  הגב