הציבור ישלם: נתניהו וליברמן טסים היום לניו יורק – בנפרד

שנה חדשה בזבזנות ישנה: ראש הממשלה ושר החוץ ימריאו בהפרש של שעות לאותו היעד במטוסים נפרדים, אף שבמטוסו של נתניהו יש 200 מקומות ופמליית ליברמן מונה רק 6 אנשים ■ לשכת ליברמן: "הלו"ז שלהם שונה"

הציבור ישלם: ראש הממשלה בנימין נתניהו ימריא הבוקר (א') לניו יורק, שם הוא צפוי לנאום בפני מליאת העצרת הכללית של האו"ם. לצורך כך, חכר משרד ראש הממשלה כנהוג מטוס שבו יישבו אנשי הפמליה, המאבטחים והעיתונאים.

במקביל, ייצא כבר הלילה שר החוץ אביגדור ליברמן יחד עם אנשי פמלייתו המונה לפחות שישה אנשים נוספים לאותו המקום בדיוק. ליברמן צפוי לערוך בשולי עצרת האו"ם שורה של פגישות עם מדינאים בכירים בהם שרי החוץ של קנדה, רואנדה, הודו, יוון, ומדינות נוספות.

המטוס שבו יטוס נתניהו, מסוג בואינג 767, מכיל לא פחות מ-200 מקומות ישיבה – הרבה מעבר למספר אנשי הפמליה שיוצאים לניו יורק, ורגילים על פי רוב לשבת לבד בספסלים של שניים או שלושה מקומות. ועם זאת, השניים ממריאים מהארץ לניו יורק בהפרש של שעות בודדות, בנפרד כאמור. בזמן שראש הממשלה יטוס במטוס השכור והריק למחצה, יעשה שר החוץ את דרכו למטה האו"ם בטיסה מסחרית, שתביא, כך נראה, לבזבוז בכספי ציבור.

בלשכת ליברמן לא ידעו לומר מה תהיה העלות למשלם המסים על טיסה בנפרד של שבעה אנשים, אולם על פי הערכות מדובר לכל הפחות ב-7,000 דולר, וזאת עוד לפני חישוב עלות הכרטיס של שר החוץ, שמתוקף תפקידו נוסע במחלקת העסקים. לכל אלה יש גם להוסיף את עלות אבטחתו של ליברמן כאשר הוא טס בנפרד, בחברה מסחרית, ולא בטיסה מיוחדת של משרד ראש הממשלה.

בלשכת ליברמן דחו את הטענות על בזבוז לכאורה של כספי ציבור, ומסרו בתגובה: "לשר החוץ יש לו"ז שונה ונפרד משל ראש הממשלה במהלך הביקור באו"ם. כבר מחר, עוד בטרם מגיע ראש הממשלה לניו יורק, מקיים השר ליברמן פגישות עם שרי החוץ של קנדה, יוון ואוסטריה. בנוסף, שר החוץ חוזר לארץ יום לפני ראש הממשלה".

מלשכת ראש הממשלה טרם נמסרה תגובה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.