הציבור ממשיך את מגמת פדיונות תעודות הסל

"מה שמקשה עוד יותר על הנזילות בבורסת תל-אביב, מאחר ותעודות הסל אחראיות לרבע מנפח המסחר בבורסה"

"בחודש יוני 2017 נפדו משוק תעודות הסל כחצי מיליארד ₪ בנטו, מתוכם בתעודות סל על מדדי מניות בארץ נפדו בנטו כ-450 מיליון ₪, ובתעודות סל על מדדי אג"ח בארץ נפדו כ-380 מיליון ₪. מנגד, היו גיוסים בנטו של כחצי מיליארד ₪ בתעודות על מדדי מניות בחו"ל. הגם זאת, מגמת הפדיונות בשנה האחרונה בענף תעודות הסל נמשכת, כאשר מתחילת שנת 2017 נפדו כ-5.5 מיליארד ₪, מתוכם כ-4.1 מיליארד ₪ מתעודות סל על מדדי מניות מקומיים, מה שמקשה עוד יותר על הנזילות בבורסת תל-אביב, מאחר ותעודות הסל אחריות לרבע מנפח המסחר בבורסה", כך מסר היום רונן סולומון, מנהל תחום פיננסים ושוק ההון באיגוד לשכות המסחר.

סולומון מציין כי "היקף הנכסים המנוהל על-ידי ארבעת מנפיקי תעודות הסל בישראל, עמד בסוף חודש יוני 2017 על כ-92.8 מיליארד ₪, לעומת כ-94 מיליארד ₪ שנוהלו בסוף חודש מאי 2017, כאשר חלק מירידת שווי הנכסים המנוהלים בענף תעודות הסל, הינו בשל היחלשות שערי המט"ח, אשר משליך על שוויון של תעודות שאינן מנוטרלות מטבע".

עוד עולה מבדיקתו של סולומון כי "התפלגות ההשקעות בשוק תעודות הסל בסוף חודש יוני 2017 הינו כ-23% מושקע במדדי מניות בארץ, בהיקף כספי של כ-24.7 מיליארד ₪, כ-42.5% מושקע במדדי מניות בחו"ל בהיקף כספי של 39.4 מיליארד ₪, כ-23% מהענף מושקע במדדי אג"ח בארץ בהיקף כספי של כ-21 מיליארד ₪, והשאר מושקע במדדי אג"ח בחו"ל, תעודות ממונפות, סלי מדדים ותעודות פיקדון."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.