הצ'ימעס החרדי בשלג: ראש העיר החרדי שחולץ – ועץ ברוש שקרס על סלון ביתו של האדמו"ר מנדבורנא – הסיפורים החמים

הסיפורים  החמים תחת המעטה הלבן: כיצד הסתדרו חרדים בשלג? הצ'ימעס החרדי בכל מה שקשור לשלג עושה לכם סדר בחלק מהפרטים.

ראש עיריית ביתר עילית עשה את כל הדרך מביתר הנצורה לצפת המושלגת, רובינשטיין הפעיל את קשריו והרים טלפון לאחד המפקדים בצפון שסייע לרובינשטיין אשה הגיע לצפת  עם נגמ"ש צהל"י, משם כיתת את רגליו עד לשערי צפת .  הבוקר בעודו נצור בצפת  הותיר רובינשטין הודעה לכל התושבים.  שלום, מדבר ראש העיר", תושבי ביתר עילית מקבלים הודעות עדכון אוטומטיות בטלפון, עם עדכונים על לימודים, כבישים ותח"צ.

בכביש 443 הותיר נהג אוטובוס 70 חרדים תקועים בשלג ונטש אותם לאנחות, הנהג חולץ על ידי רכב חילוץ, אולם 70 נוסעים חרדים נותרו תקועים בכפור העולה ירושלימה. מחדל.

חלק מסלון ביתו של האדמו"ר מנדבורנא בצפת קרס לאחרשעץ ברוש קרס על סלון ביתו הותיר אחריו נזק כבד, בני משפחה וחסידים באו לסייע למשפחה במהלך השבת.

בן משפחה חרדי הותיר את  ילדו בן החודשיים ביום חמישי  אצל אמו בשכונת רמות, לאחר כמה שעות החל השלג לעטוף את הבירה, והגישה לשכונה נחסמה, לאחר יממה התינוק חולץ על ידי מתנדבים שחילצו את התינוק הרך שחזר לידי אמו.

גועל ועקנין (קול חי) מבית שמש שנתקע בכביש 443 התארח בשבת עם משפחתו אצל הרב אלחרר רבה של מודיעין, ליקי אדמקר הוא סיפר בוואלה, "היינו ברכב מיום חמישי בערב עד שישי לפנות בוקר. רק כשהבינו את ממדי הסערה, פינו אותנו לבניין העירייה במודיעין ושם פגשנו את הרב אלחרר שהוא ומשפחתו אירחו אותנו כאילו היינו משפחה ממש". הרב אלחרר אמר כי "מצוות הכנסת אורחים, היא חלק חשוב מהווייתנו עוד מימי אברהם אבינו וזכינו לקיימה בשבת האחרונה. כשהלב מספיק רחב לארח אנשים בהפתעה, מוצאים להם מקום בבית"

למרכז הקליטה שהוקם בבניני האומה בירושלים הגיע בחור חסידי שהיה אמור לשבת שבעה בירושלים, אולם בשל השלג הכבד הוא נתקע בדרכו, המלאכים בלבן שוב פעלו וחילצו את הבחור היישר לבית האבלים.

ד"ר ג׳ויס מורל. ארזה ביום שישי לפנות בוקר את התיק הרפואי שברשותה השוקל 17 ק"ג ויצאה לצעידה רגלית מביתה לבנייני האומה.ים. כעבור שעתיים של הליכה, הגיעה לבנייני האומה, שם הוקם חפ"ק לנזקקים ולחולים, "היו המון שנזקקו לטיפול רפואי",  משחזרת ילידת טורנטו, "כאלו שסבלו מקור או מכוויות ברגליים ובידיים. היו המון שנכנסו לחרדה והייתי צריכה להעניק להם טיפול נפשי יותר מרפואי".

17 קילו של חסד - צילום: איחוד הצלה
17 קילו של חסד – צילום: איחוד הצלה
שלומי גיל ממשפחה בשלג
שלומי גיל ממשפחה בשלג

ביום שישי לפנות בוקר, התקבלה קריאה במרחב ירושלים של מד״א בה דווח על יולדת הזקוקה לפינוי בישוב בית״ר עילית. עימאד סלמן, חובש רפואת חירום ונהג אמבולנס מתנדב במד"א, היה באותה משמרת בתחנה וקיבל את הקריאה.

 ״סמוך לשעה 04:00 בבוקר, יצאנו לקריאה של יולדת בת 34 בבית"ר עילית. מיד עם קבלת הקריאה יצרנו קשר עם המוקד העירוני על מנת שיפנו לנו את הדרך באמצעות מפלסת שלג כי ידענו שהדרך כולה חסומה. הצלחנו להגיע ליולדת ולהעניק לה טיפול רפואי. היולדת הועברה לאמבולנס, וברגע שהתחלנו לצאת מהישוב, קיבלנו קריאה נוספת על יולדת בת 25 שיולדת בביתה בישוב״, מספר סלמן על הדרמה שהתרחשה בקור המקפיא. ״מיד הזנקתי, באמצעות מירס הכוננים של מד"א, את כונני הישוב שגרים בסמוך. הכונן הראשון יצא מביתו לבית היולדת ברגל כשהוא מבוסס בשלג. הכונן יילד את היולדת בביתה, וכדי לזרז את הגעתה לבית החולים העלינו גם את היולדת השנייה והתינוקת הקטנטונת על האמבולנס ויצאנו עם כולן יחד לבית החולים״.

שמוליק אברהם על רקע הכלייזמרים בצפת
שמוליק אברהם על רקע הכלייזמרים בצפת

 בצהרים, אם וחרדית ילדיה כבני שנתיים וארבע נפגעו באורח קל לאחר שמבנה קרס ברחוב גבעת שאול בירושלים. חובשים מתנדבים של 'איחוד הצלה' העניקו להם טיפול רפואי ראשוני לאחר שחולצו מדירתם הממוקמת בקומת המרתף. הנפגעים פונו ע"י רכב שטח 4X4 של 'איחוד הצלה' להמשך קבלת טיפול ובדיקות בבית החולים.

לימור

אהרן גרנות נתקע בשלג בדרך לחופת בתו. לאחר שהחתונה עברה בשלום הוא כתב:  "זה לא הדרך לחרמון אלא הדרך לחברון. מנסה להבקיע דרך הבייתה אחרי החתונה ושבת שבע הברכות. תודה לכל המשתתפים, המתעניינים והמשמחים. את החתונה הזאת לא נשכח לעולם".

חברון

שרגא נייימן ונפתלי זאבי לגמו ווסקי בשלג הקפוא,"לחמם את את הגרון" .

שרגא ניימן

וזה הסטטוס של נפתלי בנט  לאחר שסייר בשומרון. "ראיתי את עובדי חברת חשמל שעובדים מ-6 בבוקר ועד חצות תחת שלג וגשם, אוכלים שימורי טונה, ומתקנים עבורנו את מערכת החשמל. ראיתי ישובים מבודדים ללא חשמל מזה 60 שעות, עם ערבות הדדית נדירה, בה משפחה אחת עם חשמל מארחת 3 משפחות בלי חשמל.
ראיתי חוסן של תושבים שלא התקלחו (מריחים, בחיי :-)) כבר שלוש יממות ולא מתלוננים.  ראיתי נהגי דחפורים אזרחים שיודעים שכל נתיב שהם מפלסים זוהי משימת קודש להצלת חיי אדם.  ראיתי אזרחים שבהתנדבות מעמיסים בגיפים 4X4 משפחות שלמות למקום בטוח.

צילום: פלאש 90 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הלו זה אתר חרדי?
  מה אתם מביאים את הסטטוס של שונא החרדים בנט?
  האיש מתנהג גועל נםש וצריכיך לתת לו במה
  אני עצמי שמעתי אותו מכריז לפני הבחירות שלא ייפגע שום בחור ישיבה שרוצה ללמוד – ותראו את ההתנהגות המכוערת שלו עכשיו
  גועל נפש שאתם נותנים במה לאחד כזה

  www/gfgfgf/hghg.net |
  הגב