הצית בית כנסת והסביר: "חברי לעגו לי"

אדם שנעצר במקווה לאחר שהצית חלק מבית הכנסת טען בחקירה: "רציתי להתנקם בחבריי על שלעגו לי"

גם הוותיקים שבשוטרי תחנת משטרת קרית מלאכי של מרחב לכיש לא זוכרים מראה ואירוע כה הזוי. אדם שהצית חלק מבית כנסת הצמודה לישיבה בה הוא מתגורר נעצר כשהוא משכשך להנאתו במימי המקווה במקום.

במהלך בוקר היום השני של חג ראש השנה (שלשום בשעות הבוקר), דווח למוקד 100 של משטרת המחוז הדרומי על אדם שמצית בית כנסת המשמש גם כישיבה ברחוב סן דייגו בעיר קרית מלאכי. שוטרי סיור של משטרת קרית מלאכי וצוות כב״ה הגיעו למקום ומצאו אדם בתוך מימי מקווה הצמוד לבית הכנסת כשלגופו חלוק ולראשו משקפי שמש. החשוד סירב לשתף פעולה עם השוטרים שהגיעו למקום ולא השיב לשאלותיהם.

במקביל השוטרים זיהו בתוך בית הכנסת ומחוצה לו נזק רב. ״בכניסה לבית הכנסת הבחנו בדלת שרופה, ספסל הפוך ורצפה מפויחת. בחדר המקווה הסמוך זיהינו פריטים נוספים הנראים שרופים ואת החשוד עצמו. משינו אותו מתוך מימי המקווה, עצרנו אותו ולקחנו אותו לתחנה״, מספר רס״ל עטיה נירן שוטר סיור במשטרת קרית מלאכי אשר היה נוכח בעת האירוע ועצר את החשוד.

החשוד (בן 39 אשר לטענתו מתגורר במקום) נעצר ונלקח לחקירה במשטרת קרית מלכי של מרחב לכיש. בחקירתו הודה כי הצית וגרם נזק לבית הכנסת בכוונה תחילה. כשנשאל לפשר מעשיו אמר: ״אני גר בישיבה הצמודה לבית הכנסת. אנשים מהישיבה גרמו לי צער ואז לקחתי מגב שמתי עליו סמרטוט וכבלים נוספים והצתתי את הדלת של בית הכנסת וחפצים נוספים בעזרת מצת״.
בשעות הערב של אותו היום בו נעצר, הוא הובא להארכת מעצר בבית משפט השלום באשקלון. היום הוגשה נגדו הצהרת תובע בהית משפט השלום באשקלון, ובשעה זו הוא מובא להארכת מעצר. בימים הקרובים צפוייה פרקליטות מחוז דרום להגיש כנגד החשוד כתב אישום בגין: הצתה וגרימת נזק לרכוש.

בתמונות: חלק מהנזקים שגרם החשוד לבית הכנסת והמקווה בו נתפס. צילום: חטיבת דובר המשטרה

unnamed (3)

unnamed (4)

6bacb9249fa5584798e1ed0110e710d6

ac607c275347654b21887827f5347683

unnamed (5)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.