הצלם החרדי "שנכנס" לבית האח הגדול • בקליינע

השבוע במדור הפפראצי של 'אקטואליק': מה עשה הטייקון החרדי ברכבת הקלה? איפה בילה יאיר שרקי? והתחביב החדש של ליפא

 

אף "חרדי" אמנם לא ייכנס לבית "האח הגדול", אך במוצאי שבת נכנס הצלם החרדי שלומי כהן לבית רחב הידיים שבנווה אילן. הסיבה: צילומים עבור סוכנות הצילום פלאש 90.

 

בדרך לפרויקט חדש? הטייקון החרדי שולם פישר נצפה השבוע יורד אל השטח ברחוב יפו בירושלים, על תוואי הרכבת הקלה.

בראשון הקרוב ימריאו לשבוע לפולין קבוצה של אנשי ברנז'ה חרדים. בין המשתתפים: יעקב מרגי, צביקה כהן, חיים ביטון, מנחם שפירא, משה מונטג, קובי רוזנשטיין, ישראל גליס ונציגי התקשורת החרדית בהם משלחת בכירה מ'קול ברמה'.

מפגש מרתק נערך השבוע בבית איחוד הצלה בירושלים, בין שמוליק אברהם הירושלמי-איש התקשורת ובעלה של.. לבין שמוליק אברהם האלעדי ומבכירי איחוד הצלה. במפגש הסתבר, שיש שטועים בינהם פעמים רבות ואף מקבלים קללות ובקשות השמוליק השני. יאללה, הגיע הזמן למיתוג שמות מחדש.

סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן כנראה כבר החליט על זהות בית החולים הטוב בירושלים ונותן דוגמא אישית- נכד נולד לו השבוע בבית החולים 'הדסה הר הצופים'. ליולדת ולרך הנולד, שלום.

מזג האוויר השרבי לא הרשים במיוחד את קברניטי הברנז'ה, שנטשו את מחלקות העסקים לטובת העפלה להר מירון ללא השלת ק"ג. ומי שלא זכה לכבוד השמור לבנשקי"ם, נעזר במנכ"ל קבוצות הווטסאפ 'ביזנעס' בעריש פילמר, שעידכן און ליין מהר מירון את כל האחמי"ם שויתרו על מופעי הצ'קלקות של שרשרת ארגוני הפיקוד ההצלה והקבורה עליהם ניצח בטוב טעם, ובתבונה יתרה רמטכ"ל מירון ומנכ"ל המקומות הקדושים יוסי שוינגר שקצר מתקפת ציוצים מפי בכירי הצייצנים שמיהרו להכתיר את האירוע "כאם כל ההצלחות".  וכדאי הוא ר' שמעון ברייטקופף לסמוך עליו.

וא"א אפשר היה לפספס את איש החסד חונא דייטש, עומד במרכז ההר עם בקבוק לראשו מתזז ומקפץ לכבוד התנא אלוקי..

עורך בקהילה שלומי קוק הגיע אף הוא יחד עם הזאטוט להר מירון וזכה לברכתו של הרב המקומי.

ואם כבר קוק, אז ב'בקהילה' המציאו כינוי חדש למושג סדרות. אל תקרי 'סדרות' חלילה אלא יצירות. הכא במאי עסקנין? בכתבתו המשובחת של יצחק פלדמן שראיין את רביב דרוקר על "היצירה" החדשה על ראשי הממשלות. בקליינע מבקש מהרעייה מים מהחרמון.

הקולגה ממשפחה אריה ארליך לא פיספס גם השנה את העלייה להר מירון.

 

מאות האלפים שהעפילו עד לראש פסגת הר מירון, לא יכלו לפספס בדרך את אולפן רדיו 'קול ברמה' שניצב על אם הדרך, שם להטטו עמי מימון וצוות שדרי התחנה, ומנהל ההפקות שהצטלמו לסלפי

 

הסגן מפתח תקווה בוסו נתפס במצלמת העדשה של הצלם עזריאל משה, מדליק מדורה מרכזית.

לאחר שהתפלל בציון הרשב״י במירון עצר ח״כ ינון אזולאי מש״ס להתרעננות ושתיית קפה בתחנת הדלק הסמוכה למירון. (צילום: אלי דויטש)

סגן השר מאיר פורוש שהגיע למירון תועד כשהוא ממתין להדלקה של הרבי מבויאן בדירת אירוח יחד עם נכדיו.

 

חבר הכנסת אליעזר מוזס, נטש את הנכד משדה התעופה, ועלה את כל הר מירון בכדי לפקד מקרוב על מבצע מירון יחד עם מפקד מבצע מירון של משטרת ישראל מייכה טובול.

ואשר מדינה, עורך עיתון הדרך העלה לחשבון הסטורי שלו תיעוד מהר מירון.

 

הראשון לציון הרב יצחק יוסף הדליק בפעם הראשונה את ההדלקה המרכזית בירושלים בצומת מרן בסמוך לקברו של אביו, יוזם טקס ההדלקה תלמידו של הראשון לציון ואיש יחסי הציבור יחיאל אברהם הגיש כתלמיד בפני רבו את הלפיד הבוער להדלקה.

 

חדשות המוזיקה: עוד לא התאושש מפדיחת המסכים בהדר דימול, הזמר דדי גראוכר אירס את בנו אביאל עם נחמי שטרן.

ענקי הזמר החסידי מרדכי בן-דוד ובנו יידל לצידו של הרב יצחק דוד גרוסמן חגגו השנה את ל"ג בעומר בצפת  ובהמשך עלו להעתיר  בתפילה אצל רבי שמעון.

ליפא שמעלצר תועד כשהוא חותם על דולרים בל"ג בעומר בבורו פארק.

אותו ליפא שמעלצר עובד על אלבום חסידי בשם "לעילא ולעילא 2", יחד עם המפיק זאבי פריד, לע"נ אביו ז"ל שנפטר לאחרונה

היישר ממיאמי לעוד קמפיין: ישי לפידות החל להוביל לאחרונה קמפיינים פרסומיים ברדיו. לא מזמן היה זה לשיווק קרקעות חקלאיות. והשבוע יצא בקמפיין "ח"י רוטל" לארגון "בוני עולם"

הברנז'ה הופתעה לשמוע על אירוסיו של העסקן ישראל ירט שהתארס עם הגב' אינהורן מרחוב אבני נזר בבני ברק. בקליינע מאחל מזל טוב.

והשבוע בטקס קטן ומשפחתי ערך סגן ראש עיריית ירושלים צביקה כהן ברית לנכדו, הסנדק היה נשיא המועצת והמוהל חבר המועצת הרב אלבז, בקליינע השיג תיעוד.

במהלך הברית נצפה משה ליאון מקבל את ברכת נשיא המועצת.


מזל טוב להמשנה לראש עיריית ירושלים דב קלמנוביץ לרגל הולדת הנכדה.


מזל טוב לרב גליס לרגל הולדת הנין הראשו

העיתונאי יעקב ריבלין, נצפה השבוע ממתין כאחד האדם לשירות בחברת פלאפון.

בין פרסום ראשון לחשיפה אבי רבינא המונציפאלי של כיכר נצפה מסייע לאברך לעלות מכונת כביסה לביתו.

ובעיתון שחרית היו כנראה יותר מידי מרוגשים מלג בעומר, אחרת, אין הסבר לטעות שכזו שהתפרסמה בעיתון יום שישי.

הטוקרים יצאו השבוע למסע שורשים לליטא. מנחם – ירח סיירו יחד עם בני המשפחה בקברי הסבות הטמונים

כתב חדשות 2 יאיר שרקי נראה בכניסת שבת על גג בניין בזרבא מביט ברבה של גרבא תוקע בשופר ומבשר על כניסת השבת. גם חזקי עזרא (ערוץ 7)הצטרף למסע.

 

אחרי התפילה על ציון הרשב"י במירון בליל ל"ג בעומר, שימי סגל לקח את בנו להיכנס לתפילה על ציון הרבי בקווינס.

רב"ט יוני קדם  הצטלם יחד עם שר הביטחון אביגדור ליברמן שביקר בתחנה הצבאית ביפו.


ליל שישי בבני ברק: רמ״ט פיקוד מרכז תא״ל עופר וינטר נצפה סועד בבילוי מרענן בעיר התורה והחסידות.

 

ח"כ יהודה גליק שיתף בטוויטר סלפי שלו כשהוא אוכל עגבניה ומלפפון בחדר האוכל הטרף של מלון באוסלו, בתגובה לפרסומים על השר בנט שאכל – כנראה מנה כשרה שהביא עמו – במסעדת טריפה בניו יורק, ובתגובה – העיתונאי יעקב ריבלין זרק לו עקיצה מוקצנת במיוחד.

שבוע טוב!

ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? איזה איש עסקים חרדי טס לחו"ל? מה עושה באמת הכתב של? מי עומד להתארס? ומי בכיוון ההפוך? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם יתקבלו בכיף ובאהבה במייל של המדור – ‫[email protected]‬.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. טעות אופטית

  בכיתוב שמעל אחת התמונות למעלה – "בדרך לפרויקט חדש? הטייקון החרדי שולם פישר נצפה השבוע יורד אל השטח ברחוב יפו בירושלים, על תוואי הרכבת הקלה".
  – התמונה היא מהמדרחוב ברחוב ירושלים שבצפת. התוואי ממש לא של רכבת הקלה 🙁

  פיקוח גלובלי |
  הגב
 2. שלומי כהן חרדי?

  אחד הטובים. מה בדיוק חרדי בו?
  כנראה ההורים

  נו באמת |
  הגב
 3. חרדים צבועים

  רואים שאתם בדיוק כמו החילונים אבל כשצריך לכתוב שם של אישה פתאום זה לא צנוע. בוחרים אתרוג 3 שעות בוחרים אישה חצי שעה. מזל שהילדים שלכם חוזרים בשאלה

  שימי |
  הגב