הצלם שברח מאיראן (וידאו)

קובי שירה בדיוק לפני 29 שנה הוא היה שבוי באיראן אצל החיזבאללה, הוא נולד בפרס, בישראז.ולאחר שעונה בשבי האירני הוא ברח מאיראן – ומשם במסע רגלי לארץ ישראל. { מפרס לישראל}

קובי שירה, הוא צלם אירועים, מתגורר באלעד, היום ערב חג הפורים, הוא מציין 29 שנים לבריחתו מהשבי האיראני.

בדיוק לפני 29 שנה הוא היה שבוי באיראן אצל החיזבאללה, הוא נולד בפרס, בישראז.

כשחומיני עלה לשלטון, הוא החל להתאכזר ליהודים, ביום אחד הוא הורה להשמיד את כל האנשים שלא מאמינים באלוקים, כ-900 אלף  נהרגו, לאחר מכן, פרצה מלחמת איראן – עיראק שלאחריה השלטון האיראני החל להתעלל ביהודים.

בשיחה ל'קוקר' אומר שירה, כי בתקופה הזאת החלו ההצקות ליהודים להתגבר,  "הייתי בגיל 12 תפסו אותי באחד הסמטאות קבוצה של החיזבאללה והרביצו לי מכות על עצם היותי יהודי, שכבתי על הרצפה פצוע קשה. כעבור מספר ימים נעצרתי, יכלו להרוג אותי בקלות על סתם".

לא היה לי אפשרות לברוח, אבל לאחר שהגיעו מים עד נפש, החלטתי שאין טעם להשאר באיראן, וברחתי מהגבול, והחלתי במסע נדודים שלקח חצי שנה ברחתי דרך אפנגיסטן – ומשם לשוייץ , לאחר מכן הגעתי לישראל.

קובי גדל בשכונה יהודית עלה בצעירותו מאיראן לאחר עינויים קשים.

שירה

לפני שנה סיפר קובי את סיפור חייו המרתק בתוכנית אישית ברדיו קול ברמה,  היום הוא כבר מביט על התקופה הקשה בשבי ומתסכל קדימה," הגעתי לארץ וברוך השם זכיתי בחוט של חסד ונהייתי צלם הבית של כל הגדולי הדור ישר לצדיקים בארץ".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.