הצלפים: יחידת המסתערבים של מג"ב (וידאו)

במסגרת תחרות הצלפים בצה"ל, יחידת מסתערבים של מג"ב איו"ש הם אלופי הצליפה – צפו בוידיאו

כמדי שנה נאספות כל היחידות המובחרות לתחרות ירי שנתית. ירי צלפים, ירי בשטח בנוי וירי באקדח הן רק חלק קטן מהיכולות שנבחנות בתחרות. בסוף יום עמוס תחרויות מוכתרת המנצחת הגדולה. בתחרות היוקרתית שבוחנת מגוון יכולות ירי, לקחו חלק  גם 180 קבוצות של גדודים ויחידות שונות אך הבית המעניין ביותר הוא זה שמכיל את היחידות המובחרות של צה״ל ומשטרת ישראל.

 

במשך חודשים רבים מתאמנים לוחמי היחידות המובחרות ביותר בצה״ל, מג״ב, משטרת ישראל ושירות בתי הסוהר. השנה לקחו חלק בתחרות: שייטת 13, הימ״מ (היחידה המיוחדת ללוחמה בטרור) של משמר הגבול, הימ"ס (יחידת המסתערבים) של משמר הגבול, יחידת שלדג, ויחידת דובדבן.

 

במהלך התחרות נבחנים הלוחמים במגוון תרגילי ירי במתארים שונים, תוך שימוש בכל אמצעי הלחימה וציוד הלחימה שעומד לרשותם. הלוחמים  נדרשים לבצע ירי במצבים מורכבים ביום ובלילה. המתארים כמובן, נשמרים בחשאיות עד ליום התחרות.

 

בסוף התחרות כאמור, הוכרזה ימ״ס איו"ש, בפעם השניה ברציפות, כמנצחת הגדולה של התחרות. יחידת שלדג הגיעה אל המקום השני, ובמקום השלישי, זכתה דובדבן.

 

מפקד משמר הגבול ניצב עמוס יעקב, בירך את לוחמי היחידה וציין: "יחידת המסתערבים מבצעת מדי יום פעילויות מבצעיות מורכבות תוך סיכון ממשי לחיי הלוחמים.למרות שעל רוב הפעילויות נותרות חסויות, עם ישראל צריך לדעת שיש לוחמים מקצועיים ונחושים, מלאים תחושת שליחות, ששומרים עליהם "

 

 

סנ"צ ד' מפקד היחידה מספר על היחידה: "לוחמי היחידה מתאמנים רבות בכדי להגיע לרמת שליטה ומיומנות גבוה ביותר על מנת לבצע את משימתם, להגן את תושבי מדינת ישראל. אני שמח שהאימונים הקפדניים באו לידי ביטוי בתחרות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.