"הצל ליבו של ילד" – הפנים היפות של ישראל

מדינת ישראל סופגת לא מעט ביקורת ברחבי העולם, כשלמרבה הצער גם מבית יש המצקצקים בלשונם, רואים רק את הטעון תיקון ומתעלמים מהטוב.

המתנדבים של "הצל ליבו של ילד" לא מדברים אלא עושים: מאז הוקמה העמותה בשנת 1995, במטרה להעניק טיפולים מתקדמים לילדים בעלי מומים שונים בלב, בין אם הם ישראלים ובין אם תושבי מדינות אחרות בעולם, העניקו הרופאים המצטיינים חיים חדשים ללמעלה מ- 3,300 ילדים, מתינוקות בני מספר חודשים ועד בני נוער.

חשוב להדגיש כי כל מלאכתם של מלאכים אנושיים אלה נעשית בהתנדבות מלאה, מחוץ לשעות העבודה (הארוכות גם כך), וכי "הצל ליבו של ילד" מטפלת בכל ילד הזקוק לתיקון מום בלב: דתיים וחילוניים, בני עיירות פיתוח וילדי השכבות המבוססות, ישראלים וזרים – והכל במסירות מלאה ובמיומנות מהגבוהות בעולם. דוגמה אחת להתגייסות המרשימה של עם ישראל לטובת כל מי שזקוק לעזרה היא פעוטה בת שנה מגינאה המשוונית, אותה הטיסה לארץ באופן אישי אשת העסקים ירדנה עובדיה, ושהודות לניתוח מתקדם במיוחד אותו עברה ב"וולפסון" ניצלו חייה.

בריאן מקניה ועשהאל מצפת
הפעוטה בת השנה שהטיסה ירדנה עובדיה לישראל היא לא המטופלת הצעירה ביותר של "הצל ליבו של ילד". בשנת 2009, לדוגמה, הגיע לארץ בריאן הקנייתי והוא בן 9 חודשים בלבד. הפעוט החייכן, שסבל מיום היוולדו מקשיי נשימה חמורים אובחן כבעל מום מולד בליבו (Congenital Heart Disease), נותח על ידי ד"ר ליאור ששון והצוות המופלא שלו – ואת יום הולדתו הראשון כבר חגג עם הלב החדש וללא מצוקות נשימתיות יחד עם משפחתו בקניה.

יחד עם בריאן מקניה שהה באותה עת בבית הילדים המיוחד שמפעילה "הצל ליבו של ילד" בסמוך למרכז הרפואי "וולפסון" בחולון גם עשהאל מצפת, ילד מבריק וידידותי בן 11 שסבל מ- ASD (פגם במחיצה הבין עלייתית) וכן מחסימה בזרימת הדם אל הלב בשסתום הנמצא באזור העורק הריאתי. גם עשהאל נותח בידיו האמונות של ד"ר ליאור ששון, החלים חיש קל ותוך כדי התאוששות מהניתוח כבר אימץ את בריאן הקטן וסייע גם לו להתאושש במהירות תוך שהוא מציג את פניה היפות של ישראל.

ירדנה עובדיה, קרן ברכה, הבנק העולמי
אל הרופאים החברים בעמותת "הצל ליבו של ילד", ושאר המתנדבים היוצרים מעטפת לוגיסטית מחבקת (במיוחד לילדים, לפני ואחרי הניתוח), חוברים גופים רבים התומכים בעמותה בדרכים שונות. ביניהם: קרן ברכה, ירדנה עובדיה, קרן פראט, שגרירות בריטניה בישראל, הבנק העולמי, אנג'לה שמעון, קרן אריסון ועוד.

עם ירדנה עובדיה רקמו אנשי "הצל ליבו של ילד" קשר מיוחד, שהחל כשאשת העסקים הנמרצת הביאה לארץ כאמור פעוטה בת שנה על מנת שתטופל בידיים המקצועיות ביותר בעולם. לאור הברכה שהביא שיתוף הפעולה, הוחלט להמשיך איתו ואף להעמיק אותו, כך שעוד ועוד ילדים יזכו ללב חדש וחיים טובים יותר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.