הצעדה בעזה: 16 מפגינים נורו למוות

במהלך צעדת החמאס לעבר גבול ישראל נורו 16 מפגינים למוות בהם פעילי חמאס. במהלך השבת וליל הסדר נרשם שקט בגזרה, אך במר"צ קוראים לפתוח בחקירה בעקבות הרג מפגין שרץ ליד הגדר

במהלך צעדת החמאס לעבר גבול ישראל נורו 16 מפגינים למוות בהם פעילי חמאס. במהלך השבת וליל הסדר נרשם שקט בגזרה, אך במר"צ קוראים לפתוח בחקירה בעקבות הרג מפגין שרץ ליד הגדר. שר הבטחון, אביגדור ליברמן, הגיב היום (שבת) בטוויטר וכתב כי "בזכות חיילינו חגגנו את ליל הסדר בביטחון. אינני מבין את מקהלת הצבועים שרוצים ועדת חקירה".

מתאם פעולות הממשלה, אלוף יואב (פולי) מרדכי, פנה בצהריים לתושבי רצועת עזה ואמר כי "במקום להשקיע בסטודנטים ובעתידם, חמאס משקיע במהלכים ריקים שרק יכולים להביא להסלמה ולמוות. בישראל אנו חוגגים את הפסח ומדברים על פרעה והעושק שלו – הפרעה שלכם בעזה הוא חמאס".

"הם התבלבלו וחשבו שהחמאס אירגן אתמול את פסטיבל וודסטוק ואנחנו צריכים לחלק להם פרחים", המשיך לתקוף ליברמן את אלו הקוראים לחקור את צה"ל. "חיילי צה"ל הדפו את פעילי הזרוע הצבאית של החמאס בנחישות ובמקצועיות בדיוק כפי שצופה מהם", כתב.

מוקדם יותר יו"ר המפלגה, תמר זנדברג דרשה להקים ועדת חקירה בעקבות הרג המפגין: "התוצאות הקשות והעדויות המצולמות מחייבות בדיקה ישראלית עצמאית, לרבות בחינת הוראות הפתיחה באש וההתכוננות הצבאית והמדינית לאירועים". זנדברג הדגישה כי חקירת האירועים הם חובה ואינטרס על ישראל.

במהלך הלילה התכנסה מועצת הביטחון של האו"ם לבקשת כווית לדיון חירום. לאחר מכן מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש אמר כי יש לפתוח בחקירה עצמאית וגלויה בנושא ההרוגים והפצועים בהפגנה בעזה. "הוא גם שותף לאלו החוששים מפני כל מהלך שעשוי להוביל לאבדות נוספות, במיוחד של אזרחים תמימים", ציין דובר האו"ם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.