הצעת החוק הקובעת כי חברה לא יכולה לפנות בבקשה לשינויים בהסדר מתן השירות

לרבות לבקש מאדם בטיסה לעבור כיסא גם אם זה מטעמי רגשות דתיים, שכן זוהי הפליה אסורה

בשנה שעברה פסקה השופטת דנה כהן- לקח, כי הבקשה מנוסע/ת לעבור מקום על רקע מינה היא הפליה מגדרית ומהווה הפרה של חוק איסור הפליה במוצרים ושירותים. למרות זאת אנו עדים למקרים חוזרים ונשנים כאלה ועל כן הצורך בהצעת החוק אשר תבהיר את תכליתו מעל לכל ספק. הצעת החוק מבהיר שאיסור האפליה על כל רקע המצוין בחוק חל גם בשינוי הסדר מתן השירות, כולל שינוי מקום ישיבה.
הצעת החוק נכתבה בסיוע ישראל חופשית.

ח"כ מרב מיכאלי: המקרה האחרון של טיסת אל על הוא הוכחה נוספת שאין שילוב עם הפרדה; הפרדה מייצרת הפליה על רקע מגדר. הצעת החוק באה כדי להפסיק סופית את משחק הכיסאות הבלתי פוסק שבו נשים או להט"בים או אתיופיות מוזזות ממקומן מפני שלמישהו זה לא מתאים, בטיסה, או בכל מקום או שירות אחר.

מנכ"ל ישראל חופשית, אורי קידר: ״אחרי הימים האחרונים כבר ברור שמדובר בתופעה של ממש ולא במקרה נקודתי, שכנראה שעד שלא תעוגן בחוק ותעלה לחברות ולארגונים ביוקר ותפגע להם בכיס – לא יהיה לה סוף. כי היום זה במטוס, מחר זה על ספסל הלימודים ובהמשך יעבירו נשים לצד השני של המדרכה – רק כי זה פוגע ברגשות החרדים. אז צר לנו וסליחה אם פגענו, אבל מה שלקח למנכ"ל אל על להבין אחרי שלושה ימים, אנחנו לא ניתן יותר שיקרה מלכתחילה. מהיום יהיה ברור לכל אישה ואיש מהן הזכויות שלהם בקרב נותני השירות."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.