הצעת חוק חדשה- אדריכלים יוכלו להעניק היתרי בנייה

אדריכלים יהיו בעלי סמכות לאשר היתרי בניה, כך קובעת הצעת החוק החדשה, במקום המצב הקבוע היום לפיו רק בוועדות מקומיות לתכנון ובניה ניתן היתר כזה. לדברי ח"כ רועי פולקמן, יו"ר סיעת 'כולנו' ויוזם הצעת החוק מדובר באדריכלים שיקבלו היתר מיוחד לכך ולא כל אדריכל, וכי ההצעה נועדה לייעל את הליך הרישוי ולתרום לקיצור לוחות הזמנים, על מנת להביא להגדלה משמעותית של היצע יחידות הדיור.

הצעת החוק מגיעה שנה לאחר כניסתן לתוקף של ההוראות העוסקות ברישוי במסגרת תיקון 101 לחוק התכנון והבניה והקמת צוות בהוראת שר האוצר לבחינת הליך הרישוי להוצאת היתרי בניה. המלצות הצוות כללו בין היתר תהליכי ייעול, פישוט ושיפור השירות שניתן לציבור, כאשר החסם הגדול ביותר העומד בפני יישום ההמלצות הוא מחסור בכוח אדם מיומן ובעל הכשרה מתאימה בוועדות התכנון והבנייה.

ולכן, על מנת שניתן יהיה ליישם את ההמלצות, ולאור קושי בגיוס כוח אדם מקצועי לשורות אותן וועדות אשר מקשה על עמידה בלוחות הזמנים המוגדרים לטיפול בבקשות להיתר, הוגשה הצעת החוק החדשה בה יקבלו אדריכלים את ההיתר המיוחד אשר יגדיל את מעגל בעלי הסמכות לאישור היתרי בנייה כדי להקל על העומס ולקצר משמעותית את ההליך הבירוקרטי ולוח הזמנים להוצאת היתר.

ח"כ רועי פולקמן, יו"ר סיעת 'כולנו' יוזם החוק אמר לאחר הגשת הצעת החוק: "הצעת החוק נועדה לקצר את זמני הרישוי ולהקל דרמטית את הבירוקרטיה בהליכי התכנון על מנת להביא להגדלה של יחידות הדיור לבנייה והרחבת היצע הביקוש. זהו עוד צעד של שר האוצר משה כחלון לטפל בשוק הדיור ולפעול להורדת המחירים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.