הצעת חוק חדשה; החרדים והשמאל נגד "ישראל היום"

הצעת חוק מפתיעה  של ח"כים משש סיעות – מהאופוזיציה והקואליציה – קוראת להגביל את תפוצת עיתון "ישראל היום, ובכלל העיתונים החינמים ".

על פי הדיווח של עמית סגל במאקו, הגישו חברי הכנסת איתן כבל (העבודה), רוברט אילטוב (הליכוד ביתנו), איילת שקד (הבית היהודי), אלעזר שטרן (התנועה), אריאל אטיאס (ש"ס) ויואל רזבוזוב (יש עתיד), הצעה שמטרתה "קידום והגנת העיתונות הכתובה בישראל", או במילים אחרות ומכובסות, חיסול ישראל  היום.

נתניהו הפרטנר של ישראל היום יאבק בכל כוחו להפיל את החוק. וגורמים בשוק העיתונות האשימו כי מאחורי החוק עומד נוני מוזס, המו"ל של ידיעות אחרונות, שהפסיד את הבכורה בשוק לעיתונו של שלדון אדלסון.

על פי הצעת החוק, כל עיתון שמוגדר כאחד מארבעת העיתונים היומיים הגדולים בישראל יחוייב להימכר עבור "תמורה סמלית" – כ-70% ממחירו של העיתון היומי הנפוץ והזול ביותר.

"לא יוציא לאור אדם, ולא יהיה אחראי להפצה של עיתון יומי בעל תפוצה רחבה בחינם, לתקופה העולה על שישה חודשים מיום תחילת הפצתו בחינם", נכתב בהצעה. אם החוק יאושר, כל מוציא לאור יחוייב לציין מחיר בשער העיתון.

כיום אנו נמצאים במצב בו העיתונות הכתובה מצויה במשבר עמוק שרק הולך ומחריף ומרבית העיתונים קורסים כלכלית", נימקו חברי הכנסת. "חוסר היכולת להתחרות באופן אמיתי והוגן בשוק על בסיס יתרונות יחסיים של מצוינות, נובע מהעובדה שחלק מהעיתונים מחולקים היום בחינם".

לטענת מגישי ההצעה, העיתונים המחולקים בחינם "מונעים תחרות גם על המחיר המהווה מרכיב חשוב ביכולתו של עיתון לשרוד כלכלית, מרסקים את התחרות ההוגנת ואינם מאפשרים לשוק להתאושש".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לקיים בנו חכמי ישראל: העתירו בתפילה: למרן ורבנן מנהיג דשכונת נחלה ומנוחה בבית שמש וחבר בד"ץ 'העדה החרדית' הגר"נ קופשיץ שליט"א מושפז, ולצערינו הוא נגד לבישת השאלים של נשי הצנועות בבית שמש ר"ל, העתירו בעדו שיחזור בתשובה שלמה.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב