הצעת חוק חדשה: יום שבתון רק למי שיצביע בבחירות

רגע לפני הבחירות המקומיות, הצעת חוק חדשה הונחה השבוע על שולחן הכנסת ותקבע- כי מי שלא יצביע, לא יוכל לממש את יום השבתון. מטרת ההצעה לוודא כי יום השבתון וההפסד הכספי של המשק מצדיק את עצמו ומשרת את המטרה לשמו הוא נועד.

בשבוע הבא יושבת המשק כולו בשל הבחירות המקומיות, ועלות יום כזה למשק עולה על 1.8 מיליארד שקלים, כאשר רבים מבין האנשים כלל לא מגיעים להצביע בקלפי. הצעת החוק החדשה אותה הגיש ח"כ רועי פולקמן, יו"ר סיעת 'כולנו' נועדה לעודד את ההצבעה ביום הבחירות ולמנוע מצב בו אנשים מנצלים את יום השבתון ולא ממשים את זכות הבחירה שלהם.

לאור שיעור המצביעים הנמוך והעלות הכספית העצומה למדינה, נועדה הצעת החוק לנסות ולייעל את השיטה, ולהביא למצב בו אנשים יצביעו ובמקביל למנוע הפסד כספי מיותר למשק. הצעת החוק החדשה קובעת כי עובד שלא ימציא אישור הצבעה למעביד שלו- יוכל המעסיק לנכות את שכרו מיום השבתון או לחילופין ייזקף לחובתו יום חופשה בגין היום הזה.

"הצעת החוק נועדה להביא למצב בו מצד אחד אנשים יגיעו לקלפי ויצביעו ביום הבחירות ובמקביל ההפסד הכלכלי למשק ובמיוחד לעסקים הקטנים והעצמאיים לא יהיה לשווא" אמר ח"כ רועי פולקמן, יו"ר סיעת 'כולנו' ויוזם הצעת החוק.

"לאור אחוזי ההצבעה הנמוכים במערכות הבחירות בשנים האחרונות, מקומיות וארציות כאחד, אני סבור כי נכון לנסות ולמצוא נוסחה שתניב תוצאות טובות יותר- הגברת אחוזי ההצבעה ומנגד מניעת מתן יום שבתון למי שאינו מנצל אותו עבור הבחירות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.