"הצפון לא ערוך למלחמה"

שר הביטחון אביגדור ליברמן התריע במהלך וועידת ידיעות אחרונות כי העורף בצפון לא ערוך למלחמה

שר הביטחון אביגדור ליברמן התריע במהלך וועידת ידיעות אחרונות כי העורף בצפון לא ערוך למלחמה. "בעוטף השקענו פי 37 מבצפון", אמר השר בוועידת ידיעות בבנייני האומה בירושלים. "מוכנות העורף בעוטף במצב הטוב ביותר, המצב פחות טוב בצפון", ציין.

"אי אפשר להסתפק באמירות. בעוטף עזה כ-46 אלף תושבים, מדינת ישראל השקיעה כ-37 אלף שקל לתושב. בצפון המצב הוא הפוך. אם אנחנו מדברים על אותה רצועה, בצפון זה 900 ק"מ, כ-244 אלף תושבים והשקענו 970 שקל לתושב", הוא המשיך.

על איומי חמאס ולצעדת המיליון שצפויים לערוך הפלסטינים בערב ליל הסדר אמר ליברמן. "העצה הראשונה לכולם היא מעולם לא להיבהל", הציע ליברמן. "בכל דבר מטפלים בקור רוח, אנחנו ערוכים לכל תרחיש ואנחנו מעלים את הנוכחות".

"לא יהיה נשק גרעיני לאירן, מדינת ישראל נחושה למנוע מהאירנים להשיג נשק גרעיני וזו לא רק סיסמה", הוא הבהיר. "לא תהיה נוכחות אירנית צבאית בסוריה ולא תהיה אירן גרעינית. אנחנו לא רק אומרים, אנחנו מתכוונים למה שאנחנו אומרים. יש יועצים ונציגים אירנים אין נוכחות צבאית אמיתית של אירן בסוריה. לא נתווכח על הדרך, אני יכול לומר פעם נוספת – לא תהיה אירן גרעינית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.