הצפות ושלוליות ענק בבני ברק • תושבים: "זייברט הפקיר אותנו"

ושוב זה קורה בבני ברק: סערת הגשמים ומזג האוויר הסוער גרמו להצפות בחלקים רבים בעיר ולשיבוש חיי התושבים. עיריית בני ברק: השקענו חצי מיליון שקלים – התקלה: מקומית

ושוב  זה קורה בבני ברק: סערת הגשמים ומזג האוויר הסוער גרמו להצפות בחלקים רבים בעיר ולשיבוש חיי התושבים.

רחוב ירושלים בעיר שוב עלה על גדותיו, והתושבים, מבוגרים לצד זאטואטים מתהלכים  בלית ברירה בשלוליות שהצטברו מחמת הגשמים העזים

למרות ההבטחות מצידו של ראש עיריית בני ברק חנוך זייברט לטפל בליקויים המראות מהשנה שעבר שוב חוזרים על עצמם וגורמים להרס לחנויות ושיתוק התנועה.

תושבים מהאזורים המוצפים אומרים כבר אינם מופתעים ובשיחה לקוקר הם מביעים את זעמם על ראש העיר חנוך זייברט שלדבריהם,  "אינו עושה שום דבר מהותי לתיקון הליקויים", זייברט מצפצף על תושבי העיר". אומר לנו אחד התושבים.

הצפות 4

אחד מבעלי החנויות במרכז העיר, שחנותו הוצפה במים ונזק רב נגרם לתכולת החנות, אומר ל'קוקר' כי הההצפות במרכז העיר משבשים לחלוטים את תנועת הקונים, מלבד הנזק שנגרם לתכולת החנות".

וכך זה נראה בתחנות האוטבוס
וכך זה נראה בתחנות האוטבוס

תושבים בעיר שמכוניתיהם ניזוקו כתוצאה מההצפות החריפו את טון הדיבור כלפי ראש העיר ואמרו:  "זייברט צריך להתפטר, אם הוא לא מסוגל להתמודד עם הצפות, שישים את המפתחות  על השולחן ושיתפטר".

  מעיריית בני ברק נמסר בתגובה: כל קווי התעול והניקוז בבני ברק תוקנו לקראת החורף בעלות של למעלה מחצי מליון ₪.  היום בשל כמויות גדולות ביותר של גשמים, ישנן הצפות תעול בערים רבות בארץ, ואם רוצים בכל המקומות הללו למנוע הצפות במצב של כמויות כה גדולות, יש צורך בהתקנת צינורות גדולים בהרבה, בעלויות כספיות של עשרות מליוני שקלים. ישנן, בכל שנה, עבודות להחלפת צינורות, וגם השנה מתבצעות עבודות כאלו, אך, כפי שציינתי, לא ניתן לבצע הכל בשנה אחת.  ישנם מקומות, שהוברר שבוצעו עבודות יציקת בטון סמוכות ע"י קבלנים מבלי ליידע את העירייה, שיתכן והן גרמו לסתימות והנושא יבדק במח' המשפטית של העירייה.

מכל-מקום, פועלים עובדים לניקוי של התעלות שנתמלאו באופן בלתי צפוי, כולל מהנדסי האגף לתשתיות של העירייה שעובדים פיזית בשטח.

כיצד יכנס הדייר לביתו?
כיצד יכנס הדייר לביתו?

הצפות 11

תמונות באדיבות חנות החשמל "אור לייט אלקטריקה" שברח' ירושלים בבני ברק:

הצפות 10הצפות 11הצפות 1

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ככה זה שאין בחירות נורמליות והכל מושחת

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. את התגובה הזאת בדיוק אני זוכר משנה שעברה…
  לפחות שישנו את הנוסח.

  בני ברקי |
  הגב
  • ומאז השתנה משהו? יותר גרוע אתם מושחתים ומחללי שם שמים הקב"ה שונא אתכם חבורת שחצנים חולי נפש

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב