הצפייה בריאליטי מסוכנת! / מוטי סגל

סביר להניח שרובכם לא שמעתם את השם 'שי חי', כן זהו האליל החדש של הנוער החילוני שמצחו דבוק בימים אלו למסכי הטלוויזיה, אך הפנייה במאמר זה היא דווקא אל חבריי החרדים / מוטי סגל {אחיי החרדים}

סביר להניח שרובכם לא שמעתם את השם 'שי חי', כן זהו האליל החדש של הנוער החילוני שמצחו דבוק בימים אלו למסכי הטלוויזיה, אך הפנייה במאמר זה היא דווקא אל חבריי החרדים, אתם שלא מסוגלים להתנתק מתכניות הזוהמה ומההתמכרות לאלילי הריאליטי. ידעו כל נער ונערה חרדים שאין להם סיכוי לקבל ערכים יותר מכסף ופרסום, אם מדי ערב צופים בביתם בתוכנית ריאליטי.

מהדלת האחורית הכניסו לנו משווקי תכנית 'האח הגדול' את דמותו של אליל הנוער הישראלי החדש שי חי, בפייסבוק, ובטוויטר, בפרומואים ובפרסומות. מהם לבד ניתן להבין כי לא מדובר בדמות עם עבר חינוכי מרשים או לחלופין דמות המשדרת רוח של כבוד הדדי לזולת ודוגמה אישית לבני הנוער.

מספיק לצפות בפרומו במהלך צפייה במהדורת החדשות על מנת להבין כי הצפייה ב'אח הגדול' שפשתה לצערנו בבתים המגדירים את עצמם חרדים משחיתה את התודעה ואת הנפש, הצפייה בו מסוכנת! המשתתפים בתוכניות הללו עושים דברים שהם עצמם לא היו מעזים לעשות בחייהם הרגילים, מחוץ למשחק. הם מנסים להתנהג עם "האמת בפרצוף שלהם",הם הנזק התרבותי-החברתי, קל וחומר דתי וחרדי הכבד שגורמות התוכניות הללו.

חברים חרדים המשוטטים ברשת התמכרו לריאליטי במקום להתעסק בחיים האישיים שלהם עסוקים בחיים של אנשים שאפילו לא יודעים שאנחנו מדברים עליהם. חלק מהצופים הופכים להיות מעורערים נפשית.

היום כאשר הפייסבוק מוצף חרדים גלויים וגם סמויים, אמנם רובם מצהירים כי עיקר עיסוקם במה שקורה בחדרי הישיבות הסגורים של הפוליטיקה החרדית, במתרחש בתוככי חצרות הרבנים, במה שמסתובב ברחוב, בשערוריות מקומיות ואישיות ובשאר מגדים רכילותיים. אך בלתי נמנע מהם להתעסק ולצפות ברפש הריאליטי המציף את הרשת בכל פינה, ומכאן הקריאה, התנזרו, החרימו זו סכנה.

ar0544335347@gmail.com

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני מסכים עם המאמר ואני חושב שיותר מזה: גם מנקודת מבט "חילונית" זו תוכנית לא ראויה בכלל.
  שלא לדבר על כל העוונות שיש בצפייה בתוכנית הזו (ריכלות, לשון הרע, צניעות וכדו)

  ניטרלי |
  הגב
 2. מר מוטי סגל היקר.
  אני מסכים איתך עם עת מילה. אבל עם כל הכבוד אתה במאמר הזה באתר "חרדי" מכניס את התרבות של הריאלטי אותו אתה תוקף.

  האתר הזה הוא אתר חרדי ומשכך 99 אחוז לא מודע לאיש שי חי.
  את כל מה שכתבת ראוי לפרסם רק אבל רק בפייסבוק. וד"ל.

  חיים |
  הגב