הצצה: כך נראה תא הכלא של אולמרט (וידאו)

שירות בתי הסוהר פרסם תצלומים מתוך כותלי הכלא. בתצלומים נראים חלקיו השונים של האגף – בהם התאים, חדרי האוכל והמסדרונות. { מבט בפנים }

הצצה: השב" ס מפרסם תמונות מתוך האגף בו מוחזק ראש הממשלה לשעבר שנכנס לפני כמה שעות לכלא מעשיהו.

שירות בתי הסוהר פרסם תצלומים מתוך כותלי הכלא. בתצלומים נראים חלקיו השונים של האגף – בהם התאים, חדרי האוכל והמסדרונות.

במהלך היום ראש הממשלה לשעבר אולמרט עבר סדרה של בדיקות וכן ניהל שיחות עם מנהל הכלא, ועובדת סוציאלית לאחר מכן שובץ באחד התאים באגף.

בתא שבו שוהה אולמרט  עצמו מותקנת מצלמת טלויזיה שמתעדת כל פעילות שנעשית בו, בתא מוצב מאבטח שמפקח אחר תנועותיו.‎

. באגף ישהו לצד אולמרט  18 אסירים: באגף 10 יש שישה תאים, שבכל אחד מהם שלוש מיטות, מקלחת ושירותים, ארון לציוד, שולחן, כיסאות וטלוויזיה.

עוד בתא: טלפונים ציבוריים כיתת לימוד ומועדון אגף, חדר ביקורים, שני חדרי מפגש עם עו"ד, חדר המשמש כבית כנסת, ספריה, ציוד ספורט, חדר אוכל, חצר אגף, יומן אגף, משרד עובד סוציאלי ומשרד מפקד האגף.

אולמרט, שירצה בתא 19 חודשי מאסר שיהה לצד מורשעים בכירים – בהם מעורבים נוספים בפרשת הולילנד: אליעזר שמחיוף, דני דנקנר, אורי שטרית, מאיר רבין ואביגדור קלנר. כמו כן צפויים לשבת באגף השופט לשעבר דן כהן וקצין המשטרה ערן מלכה, שהורשע בפרשת רונאל פישר.

 

"מתוקף תפקידו הנ"ל חשוף לאיומי פגיעה במתווים שונים והמידע אליו היה חשוף נמצא בסכנה אף הוא", הסבירו בשב"ס לפני כליאתו של אולמרט. כדי לשמור על ביטחון הכלואים באגף 10, ובשל צרכים הנובעים משיקולי ביטחון לאומי והרקע של האסירים הנוספים באגף, הם יוחזקו בנפרד מאסירים אחרים. לכלואים יוקצו ביקורים, שירותי רפואה, חינוך, טיפול ושיקום. אגף 10 בכלא מעשיהו לא נבנה במיוחד, אלא שופץ בסטנדרטים של כלל האגפים שעוברים שיפוץ – בעלות של ארבעה מיליון שקלים.

אולמרט

 

מוקדם יותר, בהצהרה מוקלטת ששיגר לכלי התקשורת רגע לפני שהחל לרצות את עונשו, נפרד אולמרט מקרוביו ומחבריו. "הבוקר אכנס לכלא לרצות את עונשי. בהיותי ראש ממשלה הופקדה בידיי האחריות העליונה לשמירת ביטחונם של אזרחי ישראל – היום אני הוא זה שעומד להיסגר מאחורי סורג ובריח", אמר מול המצלמה. "אתם ודאי משערים בנפשכם עד כמה השינוי הזה כואב ומוזר עבורי, עבור משפחתי ועבור יקיריי ואוהדיי".

 

"בשעה זו חשוב לי פעם נוספת לומר, כפי שאמרתי בבית המשפט ומחוצה לו, שאני כופר מכל וכל באישומי השוחד שיוחסו לי", המשיך אולמרט. "חשוב לי להדגיש כי אף אחד מהאישומים בהם הורשעתי אינו מיוחס לפעילותי בתקופה בה כיהנתי כראש ממשלה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.