הצצה לבית ברחוב בלפור

ביום הכיפורים נפגשנו עם הקב"ה לשיחה שנתית על המשך עתידנו בשנה הבעל"ט, אמש ( חמישי) להבדיל אלפי הבדלות נפגשתי עם ראש הממשלה ורעייתו בבית המפורסם ברחוב בלפור. משה הרמן עם סיקור מהבית הכי שמור במדינה. { סיקור מיוחד}

ביום הכיפורים נפגשנו עם הקב"ה לשיחה שנתית על המשך עתידנו בשנה הבעל"ט, אמש ( חמישי) להבדיל אלפי הבדלות נפגשתי עם ראש הממשלה ורעייתו בבית המפורסם ברחוב בלפור.

מעטפת של מאבטחי שב"כ מעכבים אותי בכניסה לרחוב בו מתגורר ראש הממשלה. מאבטחים עם רובים שלופים מסתובבים בכל פינה, לדודים ממזרח ירושלים, טיפ קצר: אל תנסו, גם אם ממש תרצו זה לא ילך לכם בשום קונסטלציה. המכשירים נלקחו אחר כבוד למגירה מיוחדת, אין צילומים: אפילו צילום סלפי עם הכלבה קאיה נענה בשלילה מצד מאבטחי השב"כ.

לחצר של משפחת נתניהו נכנסים בזה אחר זה: אנשי רוח, פרופסורים לתנ"ך, עיתונאים מישראל היום' – מקור ראשון  – מיקרוקוסמוס רפובליקני בבלפור שמספק לך הצצה לחצר המלוכה, מסביב מתזזים יועצי ראש הממשלה: נתן אשל, המושך בחוטים שלא מפסיק לפזר חיוכים, או למשל רן ברץ שמונה חרף כל הלחצים הבינלאומיים לא מסתיר את שביעות רצונו מקיומו לצד בכירי הלשכה.

%d7%9e%d7%a0

בדף ההסברה של האירוע, מצוין כי חוג התנ"ך הוקם לזכרו של חמיו של ראש הממשלה שמואל בן ארצי ז״ל. אותו בן ארצי כך נכתב, למד בישיבת נוהברדוק ואף הקים את סוכתו של החזון איש בבני ברק.

בעוד העולם רוחש וגועש סביב החלטת ארגון אונסק"ו, נתניהו נכנס עם המון ביטחון עצמי ושקט נפשי, השנים הרבות שהוא מכהן בתפקיד מקנים לו את הניסיון הרב. נקל לשער כיצד היה מתמודד לפיד או בוז'י עם משבר מן הסוג הנ"ל.

נתניהו התיישב על הכיסא – ונזכר שאין לו כיפה על ראשו, "אני צריך כיפה ואין לי, בשביל לכבד את המקורות, אם מישהו שיש לו כיפה יכול לכבד את מי שאין לו", אמר נתניהו,  אבשלום קור מנחה האירוע הסיר את כיפתו והגיש אותה לראש הממשלה  שהחל  כמובן מתייחס לאמת ולהיסטוריה.

 

נתניהו כדרכו שופע הומור עצמי, "הקב"ה פתר למשה את בעיית האופוזיציה בדרך מקורית, האדמה בלעה את קורח ועדתו", אמר נתניהו לקול גלי צחוק שנשמעו בקהל.  נתניהו סיפר לנוכחים על רגעי הלחץ ערב כניסת השבת בעת מסע הלוויתו של פרס,  "נשיא אחד נכנס והשני התיישב. שמנו דגל של מדינה אחת והופ היינו צריכים להחליף לעוד מדינה. האחרון היה שר החוץ של ברזיל ואמרתי לו: יש לך 17 דקות לשוחח עד כניסת השבת אחרת הקואליציה שלי נופלת".

נתניהו גם לא חסך ביקורת מהנהגת מפא"י על מחדל מלחמת יום כיפורים,  ושילב בדבריו בין סיפור המרגלים שלא ביצעו את עבודתם כיאות לבין ראשי המדינה שקיבלו את המידע "ולא עשו עם זה כלום".

רוה"מ הפגין במהלך חוג התנ"ך את בקיאותו הרבה בתנ"ך ממנו הוא שואב את השראתו, ואם יש מי שמטביעה את חותמה הרוחני על הבית היא רעיית הממשלה, שרה נתניהו שמדרבנת את הילדים להתעמק בלימודי התנ"ך ופרשת השבוע הפך לנושא הכי חם במשפחת האצולה. הציבור החרדי יכול רק לברך על כך ולהתפלל כי ראש הממשלה יאריך ימים רבים על ממלכתו.

%d7%a2%d7%9e%d7%a8%d7%99%d7%91

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.