הצצה נדירה לכלא הקטינים (וידאו)

בתוך שש דלתות ברזל כלואים 140 נערים קטינים בבית הכלא היחיד בארץ לילדים. סדר היום הנוקשה מתחיל ב-6:00 בבוקר ומסתיים בכיבוי אורות ב-23:00. צפו בכתבה המלאה {תקיעת שופר וציציות מתנופפות}

נערים מאחורי הסורגים: הם רק קטינים וכבר נמצאו אשמים במגוון של האשמות חמורות, כמו רצח או תקיפת נשים שהצדיקו מאסר בפועל לשנים ארוכות.

הביקור בכלא "אופק" לקטינים מספק הצצה נדירה לחייהם של הצעירים, חלקם דתיים וחובשי כיפות ולובשי ציציות. "אני רק רוצה חיים רגילים", אומר אחד הנערים שמתחזק לאלוקים.

%d7%a6

כשמאחוריהם שש דלתות ברזל, כלואים 139 נערים בבית הכלא היחיד בארץ לילדים. סדר היום הנוקשה מתחיל ב-6:00 בבוקר ומסתיים בכיבוי אורות ב-23:00. העתיד עגום: כשלושה מתוך ארבעה אסירים ישובו לפה אחרי שישתחררו.

אסיר בן 16: "רוצה לצאת מכאן ולחיות כמו ילד רגיל, גדלתי באזור ירושלים, מגיל עשר אני לא לומד. היו לי קוצים ובסביבה שלי כולם נושרים. ההורים שלי התגרשו כשהייתי קטן ובבית היה בלגן. אלימות. כסף לא היה שם. מגיל 13 הייתי עושה סמים. עישונים, אחר כך 'נייס גאי', טריפים וכל מה שהיה. עשיתי טעויות, קומבינות, גניבות. הגעתי למוסדות, מעונות נעולים – הייתי בורח וכל שני וחמישי חקירות במשטרה. הייתי ילד היפראקטיבי, רגיל לעשות דברים, אבל כאן בכלא כל היום אני רואה דלת נפתחת או דלת נסגרת, ישן וקם, אין חופשה ולא חופש גדול, חושב על זה שאני לא רואה את העולם – בעיקר חסר לי החופש, אז אני מנסה לנתק את הרגש כי אחרת אני נחנק מבפנים ולא יכול לנשום"

צפו בכתבה

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.