הצצה נדירה: מאחורי הקלעים של אסיפת הרבנים

ביממה האחרונה מעניקים מספר סרטונים הצצה לעימות בין הרבי מסאטמר לעסקנים ורבנים אחרים בנושא ההתייחסות של רבני ארצות הברית לגזירת הגיוס

מאחורי הקלעים: סרטונים שדלפו לרשת ביממה האחרונה מעניקים הצצה נדירה במיוחד לעימות בין הרבי מסאטמר לעסקנים ורבנים אחרים בנושא ההתייחסות של רבני ארצות הברית לגזירת הגיוס בארץ ישראל.

בתיעוד נצפה האדמו״ר מצביע על עסקן שהגיע מירושלים ואומר ״היהודי הזה בא מארץ ישראל וזועק את זעקת ירושלים, בירושלים עיר הקודש ישנה חרפה שנקראת ׳סיקריקים׳ שהופכים ומחריבים את העיר. אני לא מאמין לאף מילה שלו, לאף מילה שהיהודי הזה אומר איני מאמין, הוא טוען שירושלים חרבה, ורוב הרבנים וראשי הישיבות בארץ ישראל טוענים להיפך, יש בדבריו התכחשות למציאות, המציאות בישראל שונה לחלוטין.״

״ישנו מכתב של הרבנים,״ ממשיך האדמו״ר ״ור׳ עמרם יודע את זה״ שוב מצביע הרבי מסאטמר לכיוונו והודף נסיונות לקטוע את דבריו, ״ישנו מכתב של הרבנים וראשי הישיבות שטוענים שהכל בסדר והם גם מבקשים מהרבנים והאדמורים בחוץ לארץ שלא להתערב״.

האדמו״ר מפאפא מצטרף לדעתו של האדמו״ר מסאטמר בדיון והרבי מסאטמר מתחייב בפני הסובבים שאם יקבלו פניה מהאדמורים בישראל לבוא ולסייע בגזירת הגיוס, הם יבואו לסייע, ״אני אדם עסוק, ובכל זאת אני מבטיח לכם גם בשמו של הרבי מפאפא, אם האדמורים בישראל יבקשו מאיתנו חיזוק, אבוא ואדבר במיר, פוניבז׳ גור בעלזא וויזניץ׳ בכל מקום.

באחד הסרטונים המצורפים, נראה האדמור משתיק את העסקן שמנסה להתעמת איתו, עמדתו של האדמו״ר בנושא ידועה זה מכבר, התיעוד בו נצפה האדמו״ר נאבק בכל כוחו באלו שמנסים לערב את יהדות ארצות הברית במאבק בגיוס, אינו דבר שרואים בכל יום. על פי דיווחים לא מאומתים, העסקנים בסאטמר ניסו למנוע את דליפת הסרטונים -אך לשווא.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.