הצצה ראשונה לפעולה הקרקעית: "חמאס הופתע" (וידאו)

שעות לאחר תחילת המערכה הקרקעית בעזה, תיעוד ראשון של דובר צה"ל מהכוחות הפועלים מאז אמש (ה') בכל רחבי עזה. גורם צבאי בכיר: "יש תחושה שחמאס הופתע מהכניסה. החזרנו אותם כמה שנים אחורה מבחינת פגיעה במשאבים". צפו בתיעוד

המבצע הקרקעי שהחל אמש בלילה נמצא כעת בעיצומו, הצבא ממטיר אש ארטילרית כבדה ותוקף מהאוויר מהיבשה ומהים,

המטרות הם: פוגעים בתשתיות חמאס, במנהרות החמאס והמחבלים שרוצים רק להרוג כמה שיותר יהודים "אנחנו מזהים נסיגה של חמאס פנימה לתוך הרצועה, החזרנו אותם כמה שנים אחורה מבחינת פגיעה במשאבים".

צפו בתיעוד הפעולה הקרקעית הראשונה

באדיבות רשת

הסרטון שלפניכם צולם ע"י אמצעי לראיית לילה, רואים את הכוחות של חי"ר חוצים את הגדר אל תוך שטח עזה, וכוחות צה"ל משוטטים באזור של חממות וטנקים כדי לתפוס עמדות.

אחד הלוחמים למצלמה: "כרגע חצינו את הגדר בתוך עזה, מה שאנחנו שומעים זה את חיל האוויר מפציץ. מפציץ חזק, וממתינים לפקודות להמשך, כרגע המבצע נמשך בהתאם לתכניות".

גורם צבאי."אנו פועלים ברצועה בכוחות גדולים עם כוח אש ארטילרי כבד. מרבית כוח החי"ר הסדיר של צה"ל נמצא בתוך הרצועה כדי להמשיך את ההישגים".

על מצב הפגיעה בחמאס הוא אומר: "כרגע רואים פגיעה באחיזה של חמאס בשטח, פגיעה בתשתית הארגון, פגיעה בפעילים ובמנהרות. כרגע נמשכות גם התקיפות מהאוויר ומהים. מזהים נסיגה של חמאס פנימה לתוך הרצועה. היו חיכוכים ומטענים כמו שהיה צפוי, אבל השיקולים של ההישג המבצעי גדולים יותר". ציין בסיפוק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.