הקבינט אישר: סגר מלא לשבועיים

קבינט הקורונה אישר: סגר מלא מיום שלישי הבא – בכפוף לאישור הממשלה שתצביע ביום א. ההחלטה בקבינט התקבלה ב8 קולות בעד

קבינט הקורונה אישר: סגר מלא מיום שלישי הבא – בכפוף לאישור הממשלה שתצביע ביום א. ההחלטה בקבינט התקבלה ב8 קולות בעד, 4 שרים התנגדו פרץ, כ"ץ, ליצמן.

השרים יזהר שי, עמיר פרץ, יעקב ליצמן וישראל כ"ץ הצביעו נגד הטלת הסגר בעוד דרעי תמך בהטלת הסגר.

ההחלטה אינה סופית ותובא לאישור הממשלה בראשון. 8 בעד 4 נגד. ההחלטה תובא לממשלה ביום א':

ליצמן זעם על נתניהו:"הבטיחו לנו שיסדרו את עניין התפילות בחג אבל עבדו עלינו. שיקרו לנו".

ההחלטה תובא לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב. הממשלה תקבע את המועדים לכניסה לתוקף של השלבים השונים, תוך תשומת לב לכך שכניסה לתוקף של השלבים השני והשלישי תהיה כפופה לעמידה ביעדים של השלבים הקודמים להם.

תקנות מפורטות יובאו לאישור סופי של הממשלה לאחר אישור ההחלטה העקרונית ביום א׳.

השלב הראשון: סגר:

פעולות שיתבצעו:
1. הגבלות תנועה של 500 מטר ממקום המגורים.
2. סגירת מערכת חינוך, למעט חינוך מיוחד (כיתות ה' ומעלה לימוד מרחוק לאורך החגים).
3. סגירת פעילות המגזר הפרטי והציבורי (עבודה מהבית ככל הניתן), למעט עבודות חיוניות, מרכולים, בתי מרקחת ועסקים חיוניים.
4. תפילות במרחב הציבורי בהתאם למתווה שיוסכם.
5. סגירה מלאה של מסעדות (למעט שירות משלוחים), פנאי ובילויים, עסקים ומסחר ותיירות פנים.

השלב השני: ריסון מהודק

פעולות שיתבצעו:
1. הגבלת מעבר בין ערים.
2. הגבלת התקהלויות לאורך כל התקופה על פי מגבלות הצבע האדום ברמזור.
3. סגירה מלאה של מסעדות, פנאי, בילויים, קניונים, תיירות פנים, מסחר ועסקים מקבלי קהל.
4. סגירת מערכת החינוך, למעט חינוך מיוחד, לאורך כל התקופה, מלבד למידה מרחוק לכיתות ה' ומעלה. חידוש הלימודים לאחר סוכות ייבחן בהערכת מצב מיוחדת.
5. מגזר ציבורי במתכונת חירום.
6. מגזר פרטי – עבודה בהיקף 30%-50% במקומות ללא קבלת קהל (משרדים, מפעלים וכו') – עבודה מהבית לכל מי שיכול.

השלב השלישי: תכנית הרמזור

מעבר לפעילות בהתאם לתוכנית הרמזור בסיום שני השלבים הראשונים.

• מעבר משלב לשלב ייעשה לאחר הערכת מצב ובכפוף לכך שתמונת המצב תצביע על מגמה מתמשכת מובהקת של ירידה בתחלואה (ע"פ קריטריונים שיסוכמו ע"י הממונה הלאומי למאבק בקורונה עד ליום 13.9.20).

• פעילות התחבורה הציבורית תותאם להיקף הפעילות במשק, בהתאם למתכונת שהונהגה ע"י משרד התחבורה בתקופת ההגבלות במרס-אפריל 2020.

• משרד האוצר יפעל יחד עם משרד רה״מ וראש המועצה הלאומית לכלכלה לגיבוש רשת ביטחון כלכלית לבעלי עסקים ולאזרחים הצפויים להיפגע כלכלית כתוצאה מההחלטה הנ"ל.

על פי הדיווח בחדשות 12, ראש הממשלה בנימין נתניהו תומך בסגר מלא, שיכלול שורה של מגבלות משמעותיות. עם זאת, לא כל שרי הקבינט תומכים בעמדת נתניהו: שר האוצר ישראל כ"ץ ושר הכלכלה עמיר פרץ הציעו אפשרות של סגר לילי, כחלופה שתפגע פחות במשק.

נתניהו דוחף לסגר מלא החל מראש השנה ועד סוכות – ולאחר תום תקופת החגים להתחיל ולשחרר לאט לאט את המשק.

המתווה של ראש הממשלה יביא לשיתוק של רוב מקומות העבודה, במגזר הציבורי והפרטי כאחד, וכן החזרה של מגבלת 500 המטרים ליציאה מהבית.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. את העיקר עזבתם ואת הפרומקייט שמרתם לשטויות

  מי שרוצה להבין איך הלכו כצאן לטבח בשואה ישים לב איך ציבור אזרחי ברצינות תהומית הולך לסור למשמעתם של זאטוטים וזאטוטות ועמלקים במדים ונשק – למרות שברור לחלוטין שהם לא ישתמשו בו בשום מצב.

  עם של עבדים נרצעים כפופי גוו נרפסים שאינו יודע חרות מעול בשר ודם מהי! אין לך בן חורין אלא מי שעוסק בתורה. אין לך בן חורין אלא מי שעוסק בתורה. חברה איפה השכל? הנה רואים עכשיו כת השטן שבראשם עומד אירגון האילומינטי מעביר הוראות לממשלת הזדון, רק כדי להגביר את הרוחות ברחובות, וליצור כאוס מוחלט. חבר'ה הבלגן כפי שנראה באופק יתחיל בקרוב, ואז יהיה כאן מלחמת גוג ומגוג, ובסופו משיח בן דוד יתגלה לעם ישראל בבא. אתם הבאתם על עצמכם את המכה הזאת!! בגלל שאתם….

  יאללה תתחילו להתקיף אותי בתגובות… הרי לו עמדתי לפניכם כעת הייתם עושים לי לינץ' כמו שעשו עובדי העגל לחור. כאלה פנאטים חשוכים אתם החרדים עם הסדקים והחלודה. את העיקר עזבתם ואת הפרומקייט שמרתם לשטויות.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. "גם זו" - לרעה

  כנראה שגמזו ממשיך לטפס על עצים, ומדבר על סגירת בתי כנסת בר״ה ויו״כ רח"ל. אבל… לא תהיה מציאות בחיים שבבלפור יפגינו עשרות אלפים ובתי הכנסת יהיו סגורים. זה לא יקרה. [כדכתיב אֵ-ל נְקָמוֹת השם!!!] וזה ברור לכולנו, שיהיו תפילות בחגים בבתי הכנסת.

  לשם מה כל זעקות השבר כמה מותר וכמה אסור??? אך ורק לשגע עם ישראל החרדים! מזעזע לראות עד היכן מדיניות ההסתה נגד החרדים מחלחלת, ומדאיגה העובדה שפקח ברכבת ישראל מרשה לעצמו לעשות סלקציה ומונע מחרדים את עלייתם לרכבת. אנו דורשים משרת התחבורה שתקרא לסדר את מנכל רכבת ישראל על התנהגות עובדיו.

  התנעגות הזאת בושה בגדול!
  למה לחילוניים מותר הכל??????

  ???????

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב