השר ארדן: "הזוי לשלם חשמל עבור גוף טרור"

גופי הביטחון ,מביעים סקפטיות גדולה באם החמאס יבחר בדרך אלימה כעת, היות והוא מזהה שהוא נמצא במצוקה הן מבחינה צבאית והן מבחינה מדינית

זה לא מכבר הוחלט ברשות הפלסטינית לחדול מלשלם את החשמל לתושבי עזה או כפי שהם רואים זאת לארגון החמאס.
עלות צריכת החשמל בעזה נאמדת בכ-40 מיליון שקלים לחודש, ועד לאחרונה, ישראל היתה מקזזת סכום זה ממסי הרשות המגיעים לה.

לנוכח החלטת הרשות על הפסקת התשלום, נתכנס הקבינט הביטחוני בכדי לדון בהשלכות הצפויות על מדינת ישראל מבחינה מדינית ובעיקר מבחינה ביטחונית.

בראיון לרדיו 'קול ברמה ' שיתף השר ארדן את ההתלבטויות שעמדו בפני הקבינט. מצד אחד לדבריו, זה יכול להוות זרז למבצע הבא,היות והחמאס יכול לבחור בדרך של אלימות וטרור בכדי למשוך תשומת לב עולמית, כפי שהיה בעבר , לפני היציאה ל'צוק איתן' ומצד השני לדבריו של ארדן, יהיה זה הזוי לו מדינת ישראל תישא בתשלומי החשמל עבור גוף שהוא טרור ומחפש לפגוע במדינת ישראל ,במיוחד כיום בו אפילו ארצות ערביות יוצאות ומחרימות מדינות טרור.

לדבריו של ארדן גופי הביטחון ,מביעים סקפטיות גדולה באם החמאס יבחר בדרך אלימה כעת, היות והוא מזהה שהוא נמצא במצוקה הן מבחינה צבאית והן מבחינה מדינית עם המשמעות כיצד ייתפס צעד כזה בעולם, ובוודאי שלנוכח החרם בו שרויה קטאר, שגם היא מבין תומכיה הפיננסים הגדולים .

באותו נושא ציין ח"כ עופר שלח שמדובר לדעתו בטעות:" הצעד של צמצום החשמל לעזה – לא חכם. ישראל צריכה לספק חשמל ולקחת את הכסף מהרשות הפלסטינית גם אם נסתבך משפטית".כך לדבריו של ח"כ שלח לגלסנר, מגיש 'המהדורה המרכזית' 'בקול ברמה'.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.