הקבינט החליט: סגר על מזרח ירושלים ומאבטחים בכניסה לאוטובוסים

בתום דיון ממושך החליטו שרי הקבינט לאפשר למשטרה להטיל סגר על שכונות ומוקדי חיכוך בבירה – בהתאם לצרכים המבצעיים. עוד הוחלט להגביר באופן דרמטי את האבטחה באוטובוסים. ביום יתכנס הקבינט לישיבה נוספת. בתוך כך, מצבו של אחד הפצועים בפיגוע בארמון הנציב מוסיף להיות אנוש

אינתיפאדת הסכינים: הקבינט המדיני-ביטחוני הסמיך את משטרת ישראל להטיל סגר על מזרח ירושלים ועל מוקדי חיכוך בעיר הבירה לפי הצרכים המבצעיים. בדיון שנמשך אל תוך הלילה והסתיים רק לפנות בוקר הוחלט להציב כוחות צבא במרכזי הערים, ובמקומות רגישים על גדר הביטחון.

עוד הנחו בקבינט לגייס 300 מאבטחים ליצירת מערך הגנה לתחבורה הציבורית בירושלים. הקבינט ישוב ויתכנס היום בצהריים לטיפול בנושאים נוספים, ביניהם ההסתה נגד ישראל בפלג הצפוני של התנועה האסלאמית.

בנוסף, הקבינט אישר הקמת מערך אבטחה בתחבורה הציבורית בירושלים. על פי התכנית שגובשה במשרד התחבורה, צה"ל יאבטח את תחנות האוטובוס והרכבת הקלה הנמצאות במקומות מרכזיים בעיר, זאת עד להכשרת מאבטחים ותגבור כוחות המשטרה. המהלך יצא לפועל בתוך חודש ימים. במקביל, בצה"ל הוחלט על הוספת שני גדודים ביהודה ושומרון; שלוש פלוגות בקו התפר, ועוד שני גדודים ברצועת עזה סמוך לגדר המערכת.

באחת מהפסקות ישיבת הקבינט אמש, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נשא דברים בישיבה לזכרו של רחבעם זאבי (גנדי) במליאת הכנסת והבטיח כי הקבינט יחליט על שורת צעדים להמשך המאבק בגל הטרור.

יושב ראש הכנסת, יולי אדלשטיין מהליכוד, קרא באותה ישיבה לממשלת אחדות על מנת להתמודד עם גל הפיגועים. "זו השעה להניח את המחלוקות בצד ולהתאחד אל מול הטרור", אמר אדלשטיין, "אני קורא להנהגה בישראל לקום ולהצטרף לממשלה".

בתוך כך, שני הפצועים מהפיגוע בקו 78 בשכונת ארמון הנציב בירושלים מאושפזים בבית החולים הדסה עין כרם. מצבו של פצוע בן 76 מוסיף להיות אנוש, מצבה של פצועה בת 69 מוגדר בינוני ויציב, והיא בהכרה.

מצבו של פצוע בן 79, מפיגוע הדריסה והדקירה במלכי ישראל הוגדר בינוני ויציב והוא בהכרה. שני הפצועים מפיגוע הדקירה שלשום בפסגת זאב מאושפזים בבית החולים הדסה הר הצופים, ומצבם מוגדר קשה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. רפואה שלמה במהרה לכל הפצועים, שה' ישמור את כל עם ישראל!!!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב