הקברים בהר המנוחות ויזמית הנדל"ן שהפסידה מיליונים וחייה נהרסו – צפו בתחקיר המלא על המאכערים

הסיפור החל כשאווה צרפתי, יזמית נדל"ן שמתעסקת במכירת נדל"ן לתושבי חוץ, החליטה לבצע את עסקת חייה – כאשר נקרתה בדרכה הזדמנות לקנות חלקת קבר פרטית של יותר מדונם בהר המנוחות ולהרויח עליו כסף רב.

אך כאן החלו כל המכשולים כשהאישור לבניה מהעיריה לא מגיע, עסקנים רבים ניצלו את ההזדמנות ומהרגע הראשון ניסו לקנות מאווה את השטח בזול, איך היא לא הסכימה, ואז קיבלה טלפונים ממתווכים ומאכערים כי לעולם לא תוכל לקבור שם. באחת השיחות בין צרפתי למתווך נאמר לה מפורשות שחברות קדישא בירושלים לא אהבו את המהלך שעשתה: "את נכנסת להם לתחום, את אוכלת את הלחם שלהם וזה מאפיה פה בארץ".כשדיברה עם איש תיווך בכיר אמר לה: "אם את לא מוכנה למכור ב-7,000 דולר לקבר אין עסקה. הם יביאו אותך למצב שתרצי לתת לה את המגרש במתנה, לפחות תצאי עם משהו", מתווך נוסף אמר לה. "את לא קומבינטורית, הם קומבינטורים, זה המקצוע שלהם. הם נמצאים בתוך העסק הזה כבר 20-30 שנה, הם כבר מכירים את האנשים בתוך העירייה והם יודעים לתת מתחת לשולחן".

אווה מסכמת בצער: "אני עוברת לילות בלי שינה, עוגמת נפש נוראית, החיים שלי נהרסו מזה שחושקים באדמה שלי ופשוט יעשו הכל בשביל למנוע ממני אותה".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי העיריה תילחם באופן חסר פשרות בתופעת המאכערים שמנסים להשפיע באופן פסול על דרכי קבלת היתרי בניה: "לחברה של אווה צרפתי נמסרה זה מכבר חוות דעת כתובה מטעם מהנדס העיר בה פורטו התנאים והדרישות המקצועיות לקבלת היתר בניה. באם החברה תמלא את הדרישות יינתן לה היתר בנייה בשטח. בקנדציה הנוכחית נלחמת העירייה באופן חסר פשרות בכל ניסיון להשפיע באופן פסול על התנהלותה של ופועלת בנחישות ובכל הכלים העומדים לרשותה כדי לעקור מהשורש תופעות מסוג זה". אך את אוה זה לא מספק והיא חוששת כי תפסיד כאן את כל עיסקת חייה דבר שעלול לגרום לה לנזק עצום של מיליוני שקלים.

צפו בסיפור התחקיר המלא של יזמית הנדל"ן:

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.