הקבר של החייל נמצא ריק, המשפחה מאשימה: "צה"ל משקר לנו"

מצמרר: משפחתו של חלל צה"ל, רב"ט ציון טייב ז"ל, שנפל במלחמת יום הכיפורים, פתחה ביום שישי את קברו וגילתה שהוא ריק. המשפחה, שמנהלת מאבק מזה כמה שנים ברשויות הצבא, טוענת: "הצבא משקר לנו, ציון נלקח בשבי ולא נפל בחרמון כפי שסיפרו לנו". בצבא דוחים את הטענות

מצמרר: משפחתו של חלל צה"ל, רב"ט ציון טייב ז"ל, שנפל במלחמת יום הכיפורים במוצב החרמון, פתחה ביום שישי (ללא אישור) את קברו בהר הרצל, פתחה את ארון הקבורה, וגילתה לתדהמתה שהארון ריק.

המשפחה השכולה דורשת מהרשויות לפתוח בחקירה סביב הנושא. עו"ד שלמה רכבי, שמייצג את המשפחה אמר ל'גלי צהל': "המשפחה מצפה שיקום פורום שייתן מענה לשאלות החדשות כמו גם הישנות".

"יש יותר עדויות לכך שהוא נשבה על ידי הסורים, למרות שעל פי טענות צה"ל הוא נהרג בקרבות על החרמון", אמר עו"ד רכבי, "המשפחה ביקשה לאפשר לקיחת דגימה לצורך זיהוי ודאי, אך בכל תרחיש אפשרי עדיין צריך להיות מישהו שקבור שם, והם לא העלו בדעתם שיגלו שבקבר לא קבור איש. במשך 40 משרד הביטחון מסר מידע שגוי, במקרה הטוב".

עו"ד רכבי אומר כי פתיחת הקבר מחדשת את מאבק המשפחה, "עוד מוקדם לנסות להבין מה קרה. כרגע המשפחה רק קיבלה חיזוק למה שחששה ממנו – שטייב לא נפל בקרב על החרמון כפי שנטען כל הזמן".

לאורך השנים לא קיבלה המשפחה הוכחה מספקת, לטענתם, לכך שטייב הוא שקבור במקום. "אין כל עדות של אף אדם שראה את טייב מת לצידו", טענו בני המשפחה.

בעבר, הגישה המשפחה עתירה לבגץ בדרישה לפתוח את הקבר, אולם העתירה נדחתה על ידי השופט אמנון רובינשטיין, זאת לאחר שקיבל את עמדת המדינה לפיה חקירת מותו של טייב הושלמה והיא נכונה. כאמור, במשפחה לא קיבלו את העמדה הזו מעולם, וביום שישי אחר הצהריים הם הגיעו להר הרצל בליווי פתולוג, שם גילו, לטענתם, כי אין כל זכר לעצמות אדם בתוך הקבר.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "בקשתה של המשפחה לפתיחת הקבר נדונה על ידי בג"ץ, אשר קיבל את עמדת המדינה וקבע כי מדובר בזיהוי ודאי, ועל כן אין מקום לפתיחת הקבר. צה"ל משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה ככל שיידרש"

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אם זה היה שבי הסורים היו דואגים שידעו את זה כדי לנהל משא ומתן לא?

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. עוד פעם מתברר כי בג"ץ משתף פעולה ביודעין עם הצבא והמדינה המשקרים במצח נחושה!!!

    ירושלמי |
    הגב