קדושי הטבח מובאים למנוחות: "אוי טאטע. מי ייקח אותי לחופה? מי ירקוד איתי? (תמונות)

ארבעת הנטבחים בבית הכנסת הר נוף בירושלים הרב משה טברסקי, אריה קופינסקי, אברהם שמואל גולדברג והרב קלמן לוין – מובאים כעת (ג') למנוחות בבית העלמין גבעת שאול בהר המנוחות בירושלים.

ארבעת הנטבחים בבית הכנסת הר נוף בירושלים הרב משה טברסקי, אריה קופינסקי, אברהם שמואל גולדברג והרב קלמן לוין – מובאים כעת (ג') למנוחות בבית העלמין גבעת שאול בהר המנוחות בירושלים.

בנו של הרב ספד לו: "חוץ מלהיות בן ועבד של הקדוש ברוך הוא, הוא היה אדם עם מידות. הוא התנהג אליי בכזו אהבה ותמיד נתן לי הרגשה טובה בכל דבר ועניין".

בן נוסף מירר בבכי. "לא חשבתי שבכזה גיל צעיר אני אעמוד ואספיד אותך".

צמרמורת עברה בין המשתתפים בהספדו של הבן: "אוי טאטע מי ייקח אותי לחופה מי ירקוד איתי".

 

ארבעת הנרצחים בפיגוע התגוררו באותו רחוב בירושלים

ארבעת הנרצחים בפיגוע הם תושבי אותו רחוב בירושלים שעלו בשנים האחרונות לישראל והגיעו בשעות הבוקר המוקדמות לתפילת שחרית. "הרגע הנורא מכל הגיע", סיפר תושב השכונה, "את כל הנרצחים הכרנו היטב".

בין הנרצחים הרב משה טברסקי, בן 58, ראש כולל "תורת משה" בירושלים, ודמות מוכרת היטב ברחבי הבירה. הלוויתו של הרב טברסקי תצא בשעה 14:00 מישיבת בית התלמוד להר המנוחות בבירה

נרצח נוסף הוא אברהם שמואל גולדברג, בן 68, אב לשישה ילדים. בני משפחתו עלו לארץ לפני כ-20 שנה לישראל. שמו של אריה קופינסקי, בן 43, אברך כולל ואב לשישה ילדים, הותר גם הוא לפרסום כאחד מארבעת הנרצחים בפיגוע הטרור האכזרי.

פיגוע 9 פיגוע 8 פיגוע 7 פיגוע 6 פיגוע 5 פיגוע 4

ההרוג הרביעי בפיגוע הוא הרב קלמן לוין בן 50, אב לתשעה ילדים וסב לחמישה נכדים. "הרב קלמן הקדיש את חייו ללימוד", ספדו לו אחר הצהריים מכריו. "הוא היה שוקד על לימודיו עד השעות הקטנות". מסע הלוויה של קופינסקי, גולדברג וקלמן ייצא בשעה 15:00 ממקום הפיגוע ברחוב אגסי 5 להר המנוחות.
במתקפה נפצעו שמונה בני אדם, בהם שניים במצב אנוש שהרופאים נאבקים על חייהם. אחד מהם הוא השוטר שהגיע לזירה נאבק במחבלים וחיסל אותם. אחר הוא מתפלל בבית הכנסת, דמות מוכרת בעולם ה

"כמו כל בוקר, הוא ירד לבית הכנסת להתפלל", שחזר האח שהגיע לבית החולים הדסה שבו הוא מאושפז. "באו מחבלים והתחילו לירות, כשאחי היה הראשון שנפגע. הוא היה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון. באותו רגע קיבלתי הודעה שהיה פיגוע, ושאני חייב להגיע לבית הכנסת".

הוא הוסיף וסיפר כי אחיו שנפצע הוא איש משפחה למופת, אב לעשרה ילדים, והביע תקווה להחלמתו: "הוא איש משכמו ומעלה, מלמד תלמוד, יש לו גמ"חים, הוא אוהב לעזור ולתת לאנשים, הוא ואשתו". בני משפחתו של הפצוע נמצאים בשעה זו בבית החולים הדסה בירושלים וממתינים לעדכונים על מצבו. "אנחנו מחכים לרופא שייצא מחדר הניתוח וידווח".

שעות לאחר הטבח בשכונת הר נוף בירושלים, נחשפים המראות הקשים מכותלי בית הכנסת.

חוקר זיהוי פלילי ששמע את הדיווח על הפיגוע ברשת הקשר מיהר לבית הכנסת וניהל קרב יריות עם המחבלים עד לנטרולם.
"ניסיתי להיכנס פנימה עם שני שוטרים נוספים שהיו במקום, ותוך חילופי אש נטרלנו את המחבלים", כך סיפר לפני זמן קצר רפ"ק א', חוקר זיהוי פלילי שהגיע לזירת הפיגוע.

בתום חקירת האירועים הבוקר בשכונת הר נוף עולה, כי בשעה 7:01 התקבל דיווח על יריות ברחוב אגסי בירושלים. שוטרי תנועה שהיו בסמוך למקום הגיעו לזירה כעבור שבע דקות וחתרו מיד למגע עם המחבלים, תושבי השכונה ג'בל מוכבר. חוקר זיהוי פלילי ששמע את הדיווח בקשר הגיע אף הוא לזירה.

"הייתי בכניסה לעיר ושמעתי דיווח בקשר על יריות בהר נוף", תיאר רפ"ק א', "נסעתי במהירות לזירת האירוע, שם הבחנתי בשוטר פצוע ירי ובשני מחבלים שרצים לכיווננו ובידיהם אקדח וסכיני מטבחיים מגואלים בדם. יריתי לעברם עד שנוטרלו ואז נכנסתי עם שוטרים נוספים לסריקות בתוך הישיבה". אחד השוטרים שנפצע עדיין במצב אנוש ומצבו של השני בינוני. פעילותם המהירה של השוטרים, הנחישות והחתירה למגע תוך גילוי אומץ אישי וסיכון חייהם, מנעו את המשך הפיגוע ופגיעה בחפים מפשע נוספים.

מפקד המחוז, ניצב משה (צ'יקו) אדרי: "משטרת ירושלים תמשיך בפריסה הרחבה של כוחות גדולים ברחבי העיר, תוך מתן מענה מהיר לכל אירוע, כפי שנעשה הבוקר ובאירועים קודמים בעיר. אנו נפעל להשבת השקט והביטחון לעיר".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מתי נשים לב שכל זה קורה רק בגלל השנאת חינם שיש בין הפלגים? היום הזה היה יותר מחורבן בית המקדש י בית המקדש שנשרף בשבת אסור לכבות אותו ואילו יהודי שנמצא בספק פיקוח נפש מותר לחלל עליו את השבת. ובית המקדש נחרב רק בגלל השנאת חינם ועדיין אוחזים בזה??. אוי.. מתי נתעורר??

  חיים |
  הגב
 2. לא להביא תמונות דם!!!!!!
  לשמור על כבוד הנרצחים הקדושים!

  מיקי |
  הגב
 3. יצאה בת קול משמים וזעקה הבוקר אוי לבנים שובבים…………
  כמה עצוב, תנחומי למשפחות. “זה בדיוק כמו הטבח שאנחנו היו רגילים לראות באירופה”, מספר עד ראייה הנשים הפרוצות החרידים גרמו שארבעה גופות של יהודים חרדים, שהיו באמצע תפילת “שחרית”, עטופים בטלית ותפילין, היו שרועים על רצפת בית הכנסת, מתבוססים בדמם, לאחר שנטבחו בידי שני מחבלים שפלים. רק הפריצות יכולה לגרום…

  עם ישראל נא התעוררו, כולם צריכים להתחזק אנחנו החרדים צריכים לתת דוגמא לאחינו הטועים, לצערינו אנחנו מנסים להדמות להם והשם יתברך חייב לעורר אותנו. גם כן שאני הולכת ורואה את כל הפאות המסולסלות ואת הבגדים הצמודים והפרוצים ביותר, כל חלקי הגוף בולטים!! אז מה אם הגוף מכוסה.. אבל איפה הצניעות! איפה רבונו של עולם? זה מזעזע איך השם יתברך יכול לראות את זה ועוד מי דורש את זה?

  נשים תמימות טוענות “אני עושה את זה בשביל בעלי”!!! ועל זה ד’ כועס, זה הבושה שהבעל לא שומר את העינים שלו ומסתכל ברחוב, ורוצה שאשתו תהיה יפה ומושכת בושה!!! אלף פעם!!! אני פשוט מזועזעת שהשם ישמור את כל עם ישראל וכולם יזכו לעשות תשובה שלמה באהבה ובשמחה.

  הצדיקים הקדושים אמרו זה שנה אחרונה לפני ביאת משיח היא תהיה מאוד קשה וכדי לכולם לקפוץ על הרכבת של הגאולה עכשיו לפני שיהיה מדי מאוחר! אני אוהבת את עם ישראל אהבת נפש ומתפללת בכל יום על כולם ועלי שנזכה לעבור את העולם הזה בשלום בשורות טובות וגאולה ברחמים אמן! “אנחנו” צריכים לעשות משהו, זה ברור שזה מכוון אלינו מהשמים ודורש מאיתנו לתקן את מעשינו ובפרט לתקן הצניעות של משפחות “החרדים”, אם לא הבנתם אז אנחנו במלחמה גדולה! שומו שמים. השם תרחם עלינו מהר ומיד! אלוקים ישמור אותנו, והשם ינקום דמם, ה-ת-ע-ו-ר-ר-ו…

  "יש כעת צער גדול, כשקורה כזה אסון נורא ופוגע במשפחות תלמידי חכמים, יראים ושלמים, מוטל עלינו החובה להרגיש את הרגשת הצער והכאב. כתוב שהשכינה בוכה "קלני מראשי קלני מזרועי", זה מה שמוטל עלינו להרגיש את הצער הנוראי.

  "הרמב"ם כותב בהלכות תעניות "אם לא יזעקו ולא יריעו אלא יאמרו דבר זה ממנהג העולם אירע לנו וצרה זו נקרה נקרית הרי זו דרך אכזריות", כאן זה חמור יותר מ"אכזריות", הלא מדובר בתלמידי חכמים, משפחות של בני תורה מופלגים, ולכן עלינו להתבונן ולחוש את הצער.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב