המורמונים ביוטה יכריעו את הבחירות?

טרמאפ יכול לזכות בפלורידה, אוהיו, ואפילו בניו המפשיר, אך אם יפסיד את יוטה האדומה הוא וכל הרפובליקנים יכולים להאשים את הקהילה המורמונית ביוטה השמרנית, בהפסד הצורם. { "סולדים מטראמפ"}

טרמאפ יכול לזכות בפלורידה, אוהיו, ואפילו בניו המפשיר, אך אם יפסיד את יוטה האדומה, הוא וכל הרפובליקנים יכולים להאשים את הקהילה המורמונית ביוטה השמרנית, בהפסד הצורם.

העיר יוטה מלאת כנסייות  ו"בתי מקדש",  והתושבים שם לא אוהבים בלשון המעטה את טראמפ הוולגרי. הרפובליקאים ניצחו ביוטה בכל מערכת בחירות מאז 1964, הפעם היא הפכה  למתנדנדת בגלל הסלידה של בני הקהילה המורמונית מהמועמד הרפובליקאי דונלד טראמפ.

הארץ ערך כתבה נרחבת על היוטה בועיקר על הקהילה המורמנית שממנה מגיע מיט רומני שהפסיד לאובמה שהביע את סלידתו מטראמפ.

בסקר של הסולט לייק סיטי טריביון טראמפ זכה ל–32% תמיכה,  מול מתמודד המועמד המורמוני העצמאי אוון מקמאלין, שקיבל בסקר 30% מהקולות והפך למועמד ריאלי במדינה ש–68% מתושביה הם מורמונים.

70% מתושבי המדינה אמרו כי אינם מחבבים את טראמפ. אחת מהם היא גאנה נורדפלט,שחושבת שטראמפ הוא "לא יותר מבריון". "האם היינו מעזים להשאיר את ילדנו באותו חדר עם טראמפ?", היא שואלת,

בארט  תושב יוטה מספר להארץ כי חברים ובני משפחה מהקהילה המורמונית לא יכולים להצביע לטראמפ, ומעריך כי המפלגה הרפובליקאית תשלם את המחיר . "אני באמת ובתמים מאמין שהוא לא ינצח כאן. אבל אם טראמפ ינצח ברחבי ארצות הברית, אני שם את אמונתי בקונגרס, ומקווה שלא יתנו לו להתפרע עם במדיניות נגד מהגרים". במאמר של עיתון הכנסיה המורמונית, "דזראט ניוז", הפציר בקוראים "לא להצביע לטראמפ".

 

במחנה טראמפ זועמים על המורמונים, שעלולה לעלות לו בבחירות לנשיאות. לשם כך,  סגנו של טראמפ, מייק פנס נשלח אחר כבוד ליוטה  לנסות להחזיר את תושבי יוטה  למחנה הרפובליקאי. "שובו הביתה", קרא פנס. בעצרת תמיכה בטראמפ שנערכה שלשום, שרילין איגר, פעילה מקומית, ניסתה אף היא את כוחה "אתם לא בוחרים את האפיפיור, זה לא ישו שמועמד לנשיאות!", הפצירה.

יש לציין כי המושל הקודם של יוטה, ג'ון האנטסמן, קרא לסנאטור מייק פנס להחליף את טראמפ כמועמד הרפובליקאי. "הקמפיין היה מרוץ לתחתית, ולמרות שרבים מאתנו ניסו לכבד את ההצבעות בפריימריז, הגיע הזמן שמייק פנס יוביל את הרשימה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.