הקואליציה מגיבה בסיפוק: "הליך חקיקה היסטורי"

חברי הקואליציה, הבוקר, לאחר אישור חוק הגיוס, מתקשים להסתיר את שמחתם ואת שביעות רצונם. כנסת זו תיזכר לדיראון עולם כמי שפגעה בערכי הקודש של היהדות, ובמרקם שבין לומדי התורה לבין הציבורים השונים במדינה.

מהבית היהודי נמסר לאחר האישור במליאה כי "חוק הגיוס עבר ברוב גדול. מדובר בחוק טוב שמדגיש את החשיבות של שירות בצבא, לימוד תורה ויציאה לעבודה, תוך רגישות לציבור החרדי, והבנה שמדובר בפתרון תהליכי של בעיה אשר נמשכה 65 שנה".

ח"כ שטבון היחיד שהתנגד לחוק ואף התריס ואמר זאת אמש בצורה ברורה, הורחק כעונש וזאת על פי החלטת הסיעה מוועדת חוץ וביטחון לכל מושב הכנסת הבא ובנוסף הוחלט שלא יוכל להגיש חוקים למשך כל ששת השבועות הראשונים במושב הבא.

יו״ר הקואליציה, ח״כ יריב לוין מסר ״גם היום הוכיחה הקואליציה פעם נוספת את לכידותה וכוחה המשותף, כאשר חוק הגיוס עבר במליאת הכנסת בתמיכת 67 חברי כנסת. זהו שלב נוסף בדרך לסיום הליך החקיקה ההיסטורי אותו אנו עתידים להשלים הלילה.אני סמוך ובטוח שנצליח להעביר גם את חוק משאל העם באותה נחישות ובכוחות משותפים״.

השר יעקב פרי, יו"ר ועדת פרי לשוויון בנטל, (יש עתיד), בירך על כך מעל בימת הכנסת "אין לי ספק כי יום זה הוא תחילתו של שינוי היסטורי, והשינוי הטמון בחוק הזה מתחיל כבר מחר בבוקר".

פרי הדגיש בדבריו, כי הסנקציות הכלכליות יחולו כבר בתקופת הביניים לחוק "החל ממחר אי עמידה ביעדים תגרור קיצוץ בתקציבי הישיבות הרלוונטיות. החל ממחר יצטרפו עשרות אלפי חרדים לשוק העבודה, ייצאו ממעגל העוני וייקחו חלק פעיל בכלכלתה של מדינת ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.