הקונגרס הצביע בעד גינוי החלטת האו"ם על ישראל

בית הנבחרים האמריקני הצביע לפנות בוקר בעד ישראל וגינה את החלטת מועצת הביטחון של האו"ם נגד ההתנחלויות.{עידוד לישראל}

חיזוק מארה"ב: לאחר מופע האיבה לישראל מצדם של ברק אובמה ושר החוץ  היוצא ג'ון קרי, בית הנבחרים האמריקני הצביע לפנות בוקר בעד ישראל וגינה את החלטת מועצת הביטחון של האו"ם נגד ההתנחלויות.

יושב ראש בית הנבחרים, פול ראיין,  צייץ בעמוד הטוויטר שלו כי "זה הזמן לבנות מחדש את היחסים עם ישראל ולהבטיח מחדש את מחויבותנו לביטחונה".

בבית הנבחרים מכהנים 435 חברים כשיותר ממחצית מהם רפובליקנים והשאר דמוקרטים. 233 רפובליקנים חברי הבית הצביעו בעד החלטת הגינוי לעומת 108 דמוקרטים. ההחלטה  בקונגרס הוא רק הפרומו  לקראת החלטה דומה שעשויה להתקבל בסנאט וקוראת לממשל "להתנגד לכל החלטה חד צדדית נגד ישראל שתעלה באו"ם".

בזמן הנאומים לפני ההצבעה אמר יו"ר הבית פול ראיין כי שלום לא יגיע מתוך החלטות באו"ם אלא רק דרך משא ומתן ישיר בין ישראל לפלסטינים. הוא הוסיף כי הוא "המום" ממה שקרה במועצת הביטחון לפני כחודש ותקף את ממשל אובמה.

 

"הממשל שלנו נטש את בעלת הברית שלנו, ישראל, בזמן שהיא הייתה זקוקה לנו הכי הרבה", אמר ראיין. "אל תהיו טיפשים – ההחלטה של האו"ם אינה עוסקת בהתנחלויות או בשלום. היא עוסקת בדבר אחד בלבד – בזכות של ישראל להתקיים כמדינה יהודית ודמוקרטית. ההחלטה הזו נועדה לערער עליה ולעשות דה-לגיטימציה לישראל".

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, ברך על ההחלטה שהתקבלה בקונגרס. "ההחלטה שהתקבלה היום בבית הנבחרים היא ההוכחה לתמיכה האמריקאית חוצת המפלגות בישראל ולברית החזקה בינינו לבין ארה"ב. הברית הזו עמדה במבחן הזמן ואין ספק כי היא תמשיך להתחזק בעתיד".

דנון הוסיף כי "אנחנו מצפים לעבוד בשיתוף פעולה עם הממשל החדש בארה"ב, להוביל עידן חדש באו"ם ולשים סוף לאפליה נגד ישראל בארגון".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.