הקונסול הכללי של שגרירות ארה"ב ביקר בבני ברק

דיוויד שוורץ, הקונסול הכללי של שגרירות ארה"ב בתל אביב השתתף בקבלת פנים שערך חנוך זייברט, ראש העיר, במסגרת יום ביקור וסיור בבני ברק של משלחת רבת-משתתפים מהמחלקות הקונסולריות בשגרירות ארה"ב בירושלים ובתל אביב שאורגן ע"י הרב מתתיהו חשין, איש הקשר בין הקהילה הדיפלומטית לציבור החרדי

"הקשר בין השגרירות האמריקאית לבין הציבור החרדי בבני ברק ובערים אחרות בארץ הדוקים ומעולים, ואנו מבקשים, במסגרת הביקור בעיר בני ברק להמשיך בחיזוקם ובהרחבתם"- כך הדגיש מר דיוויד שוורץ, הקונסול הכללי של שגרירות ארה"ב בתל אביב בקבלת פנים שערך חנוך זייברט, ראש העיר, במסגרת יום ביקור וסיור בבני ברק של משלחת רבת-משתתפים מהמחלקות הקונסולריות בשגרירות ארה"ב בירושלים ובתל אביב שאורגן ע"י הרב מתתיהו חשין, איש הקשר בין הקהילה הדיפלומטית לציבור החרדי והידוע כ"קונסול החרדי".

יום הסיור שכלל את בניין העירייה, גנזך קידוש השם, ישיבת "משכנות יעקב" ותחנת רדיו "קול חי" נפתח בקבלת פנים באולם הישיבות של מועצת העירייה בהשתתפות  חנוך זייברט, ראש העיר; אברהם רובינשטיין, מ"מ רה"ע; אליהו דדון, מנחם שפירא  מנחם מנדל אייזנברג, סגני רה"ע; חברי מועצת העירייה והנהלתה; מנהלי אגפים; נציגי "גנזך קידוש השם"; מנהלי מוסדות  וגופים ציבוריים גדולים כ"עזר מציון" ורדיו "קול חי" ואורחים רבים.

חנוך זייברט, ראש העיר התייחס בדברי ברכתו לקשר ההדוק בין יהודים בבני ברק ובארץ בכללותה לקרוביהם בארה"ב ולביקורים של יהודים רבים מארה"ב בארץ בכלל ובבני ברק בפרט כעיר מרכזית של היהדות החרדית על המגוון הגדול של ישיבותיה, חצרות גדולי התורה והאדמו"רים ומאות מוסדות החינוך, ובד בבד, ההוקרה היחודית  של היהודים בארץ לממשל בארה"ב ולתושבי מדינה זו והידידות האיתנה של ארה"ב ליהודי הארץ ולשלטונות בה, בכל השנים.

ראש העיר סקר בפני נציגי הקונסוליה האמריקאית את מרכזיותה של העיר בני ברק המונה 191,000 תושבים והינה העשירית בגודלה בין ערי הארץ, ואת פעליה הגדולים לחיזוק אור התורה והחסידות, כאשר, מאידך גיסא, בני ברק הפכה באחרונה למרכז ענק של מסחר ועסקים עם בנייתם של שמונה מגדלים בני עשרות קומות למשרדים ולעסקים גדולים, כאשר בימים אלו נבנים 2 מגדלי ענק, ובתכנון לבנייתם בקרוב של מגדלים נוספים.

מר דיוויד שוורץ, הקונסול הכללי בשגרירות ארה"ב בתל אביב הביע את שמחתם של חברי המשלחת לביקור בעיר בני ברק ולהכרה מקרוב של מוסדותיה ותושביה והודה להרב חנוך זייברט, ראש העיר על קבלת הפנים היחודית והמכובדת למשלחת. הקונסול הכללי סקר את פעילות הקונסוליה בחיי היום-יום, הן בעבור אזרחי ארה"ב המתגוררים בארץ והן כלפי תושבי ישראל המבקשים ויזות כניסה לארה"ב. במסגרת זו הוסיף מר דיוויד שוורץ, חשובה לנו מאוד ההיכרות עם הקהילה החרדית בבני ברק, שיש דמיון רב בינה לבין קהילות חרדיות כלייקווד וניו-ג'רסי שבארה"ב.

מר ג'יימס פאלוו, קונסול ארה"ב בירושלים הביע את הוקרתו על הסיור בעיר ועל קבלת הפנים באולם הישיבות של מועצת העירייה המאפשרים הכרה מקרוב של העיר שכה רבות שמעו עליה ועל אנשיה, תכניה, מוסדותיה ופעליה.

אברהם רובינשטיין, מ"מ רה"ע שסיפר על יחסה האוהד של הקונסוליה בארץ לתושבים רבים, בפניות בנושאים רבים ומגוונים, הביע את תקוותו להידוק נוסף של הקשרים המבורכים, לרווחת כל הצדדים והדגיש, כי הגישה הלבבית של אנשי הקונסוליה היא בבחינת התואר "מלכות של חסד" שהטביעה היהדות החרדית לממשל האמריקאי ולתושבי ארה"ב.

קונסול 2 קונסול

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.