אודות קיבוץ מיוחד למתגייסי הנח"ל החרדי. האמת חייבת להיאמר – טור דעה נוקב

רבות דובר וסופר על תופעת בחורי הנח"ל החרדי ויש אף המגדילים לעשות ולקרוא להם חרדק"ים (חרדים קלי דעת). אז למי שחושב שבטאטוא והדחקה ננצח, אינו אלא טועה.. על כולם לקבל שיש גם שונים וכאלה שחושבים קצת אחרת, ואם רוצים לקרב, אז צריך לתת להם מקום בחברה, כי הרוב מתחזקים וחוזרים בהמשך(אז שיהיה להם לאן..) ובכל זאת עם הפיתויים שהעולם מציע,  מה עדיף??  שיציגו מצג שווא של בחורי ישיבה ואז יהיו אחד בפה ואחד בלב, ואפילו לא נדע ממה להזהיר ולהיזהר… עדיף שנכיר בם בתוכנו ונבנה אידאל שונה מהם לילדינו(קרי, נשקיע בחינוך ובדוגמא אישית), או ש…או שציבור אחר יתפוס בם וייתן להם הכרה וכבוד ובכך ינכס אותו אליו, לתמיד, ואף ימשוך אחרים שעינם פוזלת לשם, אל החוץ, אל הבלתי מוכר והלא ידוע?! לא נראה לכם?? הנה זה בא..

בידיעה שפורסמה אמש (ראשון) באתר "בשבע", מדובר על קשיי קליטה של חיילים מהנח"ל החרדי ובהשתלבותם בקהילות חרדיות ולכן חברו לפרויקט משותף משרדי רוה"מ, הביטחון, האוצר, החקלאות, החטיבה להתיישבות, ראשי המועצות בבקעת הירדן וערבה תיכונה, ומזכירי התנועות המיישבות של הקיבוצים והמושבים, על מנת לסייע לבוגרים אלו להקים התיישבויות חקלאיות. הידיעה מצטטת את יואל מרשק שהוא רכז המשימות של התנועה הקיבוצית:" הפוטנציאל הוא של כ- 2,000 בוגרי צבא, בפועל הכוונה להתחיל במסגרת של "חוות הכשרה" בעבודה חקלאית עם 200 בוגרי צבא ובדיקת האפשרות להקמת ישובים חקלאים בעתיד" מרשק אף הוסיף ואמר "נפגשנו עם הצוותים ועם הרבנים ושמנו לב שיש להם קשיים בהשתלבות בחברה החרדית. הצענו להם להתיישב באזורי ארץ ריקים, אם הם יעסקו שם בחקלאות. הם הסכימו מיד ואף הציעו להקים קיבוץ חרדי. כרגע, עומדים על הפרק, הבקעה, הערבה התיכונה וצפון ים המלח. יש לנו גם משפחות וגם רווקים חרדים שמוכנים לעסוק בחקלאות. ואנחנו נדאג להם להכשרה".

אז, מעבר לזה, שמדובר ביוזמה ברוכה, להקים מקומות שישלבו שיעורי תורה עם מקומות פרנסה ועבודת קודש של ישוב ארץ ישראל ויחד עם זה יהיו בעלי צביון חרדי ומוסדות חינוך חרדיים ויגדלו דור שגדל על תורה ואמונה.. ממש כמו פעם, למרות היות ההורים עובדים… למה היוזמה הזאת לא יכולה לבוא מאתנו, מהציבור שלנו, ובמקום להקים רק גמחים ( שזהו ערך עליון בפני עצמו), להקים גם מקור תעסוקה והתיישבות, תורני, רוחני ותומך בצורה הזאת, שהיא.. היא, הצדקה המועילה ביותר. ולהקים התיישבויות שיהוו מקום מנצח ומכונן גם לאלו שקשה להם להתמיד באוהלה של תורה במשך יום שלם, ולאלו שרוצים להיות אמתיים וישרים ולא להצטנף באמתלת שווא מתחת לסינרה של תורה, כי אין התורה קרדום לחפור בה. עבור כל אלו ועבורנו ועבור החברה שאנו חיים בתוכה ויוצרים אותה, עבור הערבות ההדדית של עם ישראל, אנו אלו שצריכים להיות מניפי הדגל ברמה, דגל של אהבת והבנת הזולת, של בניית האחר וקידומו, עם ימין מקרבת ולא לחכות לחסדי אחרים שיוציאו אותנו מהבוץ…כי זה – תמיד ייראה ויהיה יותר גרוע….

                                                     .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.