"הם מבזים את הרב שך והגרי"ש"

תלמידו המובהק של מרן הגרא"מ שך, הגה"צ ר' מאיר ביר, ראש כולל 'אבי עזרי' יוצא למתקפה חסרת תקדים נגד אנשי 'הפלג' בעקבות מלחמתם בח"כים החרדים בשל אישור תיקון חוק הגיוס: "לא השתנה דבר מזמן החזו"א עד היום, כל ראש ישיבה שחתם על מכתב שלהם הוא ריק ופוחז בלי יראת שמים, אסור לשלוח לישיבות שלהם הם מבזים את מרן הרב שך". האזינו {הקלטה מסעירה}

מתקפה חסרת תקדים נגד מפלגת 'בני תורה' ועסקניה: במהלך שיעורו הבוקר (חמישי) של הגה"צ רבי מאיר ביר ראש כולל 'אבי עזרי' בעיר אלעד ומתלמידיו המובהקים של מרן הגרא"מ שך זצ"ל, נשמעה התקפה חריפה כנגד עסקני ורבני 'הפלג הירושלמי' שפתחו בקמפיין נגד חברי הכנסת החרדים בעקבות אישור תיקון חוק הגיוס.

הרב ביר פתח את דבריו: "צריכים לדעת שכל העניין של גיוס לא השתנה שום דבר מהחזו"א או מזמן ר' איסר זלמן מלצר זצ"ל, אברכים, בחורים וראשי ישיבות ידעו תמיד כי לא מתעסקים בזה אין להם את הכלים להתעסק בזה. רק מי שנושא משא הדור הוא יודע מה לעשות מתי לדבר ברבים ומתי לא ככה היה מתקופת החזון איש".

הרב ביר אמר בדבריו: "לכל דור היו את דרכים שלו איך לנהוג בעניין הזה אף אחד לא התערב. ר' משה הלל הירש התבטא פעם כי 'בנושא הזה אני סומך על ר' אהרן לייב'. מי שלא צריך לשאת את משא הדור אין לו סיבה להתעסק בזה. לגדול הדור יש לו את הסייעתא דשמיא והכלים לדעת מה להגיד ומה לעשות וברוך אף אברך או בחור לא התגייס".

חברי הכנסת אברהם רביץ ז"ל ויבדלח"ט משה גפני אצל מרן הגרא"מ שך זצ"ל
חברי הכנסת אברהם רביץ ז"ל ויבדלח"ט משה גפני אצל מרן הגרא"מ שך זצ"ל

כאן עבר לתקוף חזיתית את מפלגת 'בני תורה' ועיתון 'הפלס' שם זועקים נגד גדולי ישראל וחברי הכנסת כי הם הולכים ומסכימים לפשרות. " הם כמו ערבים שממציאים כביכול הולכים לבנות בהר הבית, מי הולך לעשות פשרה? הם מספרים שקרים".

על מכתב רבני 'בני תורה' נגד תיקון החוק, אמר: "איזה חוצפה ועזות פנים כל מי שחתם, חותם על עצמו: 'אני אדם ריק ופוחז ואין לי שום שייכות עם יראת שמים'! מי שיש לו אחריות ציבורית לא יכול לכתבו ולהגיד כאלה דברים זה הכול מריקנות. אם הוא ראש ישיבה או משגיח הוא לא ראוי להיות ראש ישיבה זה לא ישיבה זה פוליטיקה זה חוצפה ולא היה כזה דבר הכול מסור למנהיג הדור, זה הכול שקר מוחלט אסור לשלוח ילדים לכאלה ישיבות, זה חוצפה לא היה דבר כזה דורות".

בסיום דבריו אמר: "הם מבזים את הרב שך והגרי"ש אלישיב הכול שקר מוחלט. טענו שהרב שך החזיק מהראש ישיבה הזה ומהראש ישיבה הזה, הכול שקר מוחלט. הם רשעים אין מילה אחרת אין להם טיפה של יראת שמים, טיפה של רצינות זה הכול מידות רעות".

13 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דברי הרב ביר ש', במחילה מכבודו, הם חוסר הענייניות במיטבה. זה רק מראה שתשובות ענייניות אין ולכן כשאין מה לענות, נשאר רק לבזות וללכלך ולהקיא את כל הזוהמה על המיקרופון.
  אם כבוד הרב רוצה להיות ענייני ולהרגיע את האבות המודאגים לגורל בניהם, הרי ש'הפלג הירושלמי' הם לא העניין. ולכן מומלץ שיניח לשניה את מה שיש לו לומר על 'הפלג' ועל חטאיהם ועוונותיהם הרבים ויאמר נא, את שיש לו לענות על החוק הלא ברור והלא מוסבר שהחכים החרדים הצביעו עליו, בלי לתת הסבר כלשהו לבוחריהם ושכל חברי מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' (למעט אולי המבוגר שביניהם, שאנו מקווים שהוא כן בסוד העניין), אינם יודעים להסביר, מה פשרו ובמה הוא טוב יותר מהחוק של לפיד (למעט אולי הדחיה של כמה שנים).

  יוסי |
  הגב
 2. ומי שאל אותך? למה אתה כן איזה מישהו שיכול לדבר? טיפש…..

  ומי שאל אותך? למה אתה כן איזה מישהו שיכול לדבר? טיפש..... |
  הגב
 3. אני רק שאלה לכל המתיימרים להיקרא תלמידי הרב שך והרב אלישיב כולל הרב ביר: במי תמכת בסכסוך פוניבז כאשר ישיבת הרב אידילשטיין מרדה בגלוי ברב אלישיב?
  האם ם אז אמרתם "דבר אחד לדור" או שהסברתם שכל אחד והרבנים שלו??
  כשהקמתם את העיתון "יום חדש" נגד הנהגת הרב אלישיב והאנשים שמונו ע"י הרב שך כשנלחמתם ברב אלישיב והכאבתם לו עם הכשר "יראים" גם נצמדתם לעיקרון המנהיג ועיני העדה או ששיחקתם בתורה וגדוליה כראות עיניכם….

  היזהרו מן הצבועים |
  הגב
 4. מי הוא בכלל עם העברית העילגת שיקבע דברים בלי יסוד שהכל שייך לרבי אהרן לייב ועם יש צבור יראים שלא מכירים בו גדול הדור זה עושה אותם ריקים? לא מאמין שהוא תלמיד האבי עזרי

  אהרן |
  הגב
 5. גם הערב רב אמרו אלה אלוהיך ישראל

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • רק שלא יתקפו אותו בהיכל הכולל באלימות בדומה למתקפה על האב"ד הגר"י סילמן שמעמיד אותם במקום.

   איציק |
   הגב
 6. , מי בכלל שאל את הרב שטינמן על נושא הגיוס , באו לעדכן אותו אחרי שזה היה סגור…אז מי שחותם נגד הוא כבר נגד הרב שטיינמן

  אחת |
  הגב
 7. אני מכיר אותו אישית ,עבר טרגדיה קשה מאוד בחייו ,וזה ממש שפיכות דמים לצותת אותו כהיום כאשר מחר הוא יאכל את עצמו ממה שאמר,יש אצלי גם ציתותים חריפים ממנו שאמר על מרן הגראי״ל בעצמו ,בחיי הרב שך זצוק״ל …..האתר חייב לדאוג לכבודו,ולהימנע מלצותת אותו..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 8. הוא לא קיצוני? מותר לומר מה שהוא אומר זה לא לשון הרע לפי החוקים של "קוקר" להלכה הוא וודאי יישרף בגיהנום ביחד אתכם אבל מה קרה לחוקים שלכם???

  החרדי האמיתי |
  הגב