הקלטות ברק: "נתניהו התנגד לשחרור שליט, ישבתי עליו" (וידאו)

הקלטות ברק: והיום נחשף בחדשות 2 על ההתלבטויות של נתניהו לפני עסקת שליט. "הוא התנגד לעסקה, ישבתי עליו, הוא מגלה פחות שליטה עצמית כשהוא במצוקה", תיאר ברק וסיפר על התמונה הראשונה עם גלעד: "יש תחושה מאוד חזקה שהתמונה חשובה מהמעשה"‎

יום אחר יום: שר הביטחון לשעבר אהוד ברק ממשיך להעסיק את המערכת הפוליטית סביב ההקלטות שבו נשמע ברק  מלכלך על נתניהו פעם אחר פעם, והיום, חושף רוני דניאל בחדשות 2 מה חשב נתניהו על שחרור גלעד שליט וכיצד היא יצאה לפועל.

ההקלטות שנערכו במסגרת כתיבת הביוגרפיה "מלחמות חיי" שיוצא מאת דני דור ואילן כפיר, מולידות אמירות מעניינות שלו על ראש הממשלה בנימין נתניהו.

(באדיבות רשת)

התאריך: ערב חג הסוכות 2011 ראש הממשלה כמובן היה נתניהו, שר הביטחון הוא אהוד ברק – וזה מה שאומר ברק: "כמה שהוא התנגד ל(שחרור) גלעד שליט ואני חודשים ישבתי עליו לעשות שני דברים: לעשות גלעד שליט ומיד אחר כך לקבל באוויר בממשלה שנמצאת בכנסת את ועדת שמגר […] בסוף הוא השתכנע שהוא צריך לשחרר את שליט ולא השתכנע לעשות את ההמשך המתבקש, וכך הוא מצא את עצמו שנחטפו שלושת הילדים אז…".

 

"ביבי נחלץ לפעולה ממש ומגלה צעד פחות אלגנטי, פחות של שליטה עצמית, פחות יפה, כשהוא במצוקה אישית סביב משהו", מציין  ברק ומדבר על ההכנות לטקס לחזרתו של החייל החטוף גלעד שליט. "אבל שמה הוא גם כן… היה בו משהו קטנוני בצורה מביכה ממש… הרצון הזה, החשיבות העליונה הזאת, יצרו איזה שלושה מעגלים… זה התקיים בתוך בסיס של חיל אוויר שבסוף אני אחראי עליו מטעם הממשלה ובאופן נורמלי מי שהיה צריך לארגן את הטקס הזה זה איש טכני מהמטכ"ל.

צ. משרד הביטחון
צ. משרד הביטחון

"פה היה… איזה מין דבר זה… לשכת ראש הממשלה שלחה צוותים לארגן את זה והכל היה מכוון לדבר אחד: לזה שהתמונה שתהיה, התמונה הראשונה כשהילד הזה יורד, היא תהיה רק עם ביבי בפריים. ואם הייתי מקשיב להוראות הליטרליות של הצוות הזה – יכול להיות שבכלל שר הביטחון לא היה יכול לגשת, להגיע לשם, עד שביבי לא יגמור לדבר איתו".

"האינטנסיביות הזאת", טוען ברק , "יש בה משהו של שתי קצוות שישנן בתוך האישיות שלו, שזה חולשה… זה יכול ללכת לפינות ילדותיות בהשגת איזה דבר רגעי. אצל ביבי יש תחושה חזקה מאוד שבאמת התמונה, המילה, יותר חשובה מהמעשה בעצם".

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "הגיע הזמן להפסיק את הדיבורים חסרי האחריות בעניינים הקשורים בביטחון המדינה. ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך לפעול באחריות ובתקיפות למען בטחון ישראל ואזרחיה, לא טומן את ראשו בחול, מצביע על הסכנות והאיומים כפי שהם ופועל בנחישות ובהחלטיות בדיוק כפי שעשה רק לפני מספר ימים בסוריה וכפי שעשה בעשרות החלטות ומבצעים שחלקם סמויים מעיני הציבור וטוב שכך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.