"אם תהיה שטינקר אתה גמור" (וידאו)

פרשת הרב מצגר: ערוץ 2 חושף הקלטות מפלילות בהן נשמע הרב מציע שוחד ליד ימינו ואיש סודו בעבר. האזינו

ערוץ 2 חשף הקלטות בהן נשמע הרב האשכנזי ראשי לישראל לשעבר, הרב יונה מצגר, כשהוא מציע שוחד לאיש סודו ויד ימינו בעבר ומתייחס לחשדות נגדו, שגבה שוחד במיליוני שקלים תמורת שירותים שונים.

צפו בהקלטות – באדיבות רשת

בשיחה עם מקורבו מנסה הרב מצגר לשכנעו שלא לדבר בחקירה נגדו. כבן שיחו שאל אותו מה יעשה אם ישמיעו בפניו הקלטות של שיחות עם בינהם השיב הרבמצגר: "תגיד שאתה לא זוכר. דן מרגלית אומר שכל אנשי ציבור שמגיעים לחדר חקירות יש להם אלצהיימר. תגיד אני לא זוכר – אי אפשר לסתור אותך. אל תיתן להם חומר".

בשיחה הוא הודה למעשה בקבלת כספים אסורים ומנסה לחמוק מהתיק, תוך שהוא שותל גרסאות בפי שותפו למעשים ומציע לו כסף על מנת שלא יפליל אותו ("תגיד שאתה תרמת את זה"). הרב מצגר הציע לעד לומר שכספי השוחד שימשו לצדקה, מבלי לדעת שהכל מוקלט והשיחה תהפוך לראייה המרכזית נגדו. בהמשך השיחה הרב מצגר איים והזהיר שמי שהופך לעד מדינה גמור ומנודה: "אם אתה תהיה שטינקר אתה יודע מה זה? אתה כאילו מויסר, בציבור הדתי אתה גמור".

הרב מצגר חשוד בעבירות רבות ובהן קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי מורשה, קשירת קשר לביצוע פשע, הלבנת הון ועבירות מס, והכל תוך שהוא פועל במסגרת תפקידו ומנצל את מעמדו הרם. במהלך ביצוע העבירות וכתוצאה מהן קיבל על פי החשד הרב מצגר סכומי שוחד בהיקף משוער של כ-10 מיליון שקלים, מתוכם לקח לכיסו כשבעה מיליון שקלים, כך על פי הודעת היועץ המשפטי לממשלה מלפני מספר חודשים.

הרב מצגר אף מזכיר את פרשת טלנסקי ואת שולה זקן : "שולה זקן שתקה בחקירתה . אולמרט וטנלסקי גם שתקו". הרב מצגר אף הציע שיגיד שהכספים שהוא עצמו גבה שימשו למתן צדקה.

כמו בפרשת אולמרט, הרב מצגר לא חשש להציע לבן שיחו כספים והטבות: "אני אדאג לך , לחתונה של הילדים שלך, לאשתך, אתה לא תהיה לבד, אם אני גומר את הפרשה הזאת הדרך סלולה. גן עליי אני אומר לך מחויב לך לכל החיים . לאט לאט אני אחזור לעצמי ותהיה לך פרנסה. אתן לך דירת 3.5 חדרים, מיליון דולר".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איזה ניתוח מקורי של ההקלטות… מה שאני שמעתי פה זה שהרב אמר שהוא קיבל צדקות (אז מה?) והוא יאסוף צדקה לעזור למשמש שלו עם העורכי דין (מצווה!).
  מכל זה נשמע שהוא אומר לעוזר שלו שלא יפגע בעצמו על-ידי הלשנה, ונשמע שהוא כנה(!) לגמרי.
  אז מה זה הפרשנות המכוערת הזאת להקלטות?
  עלק איומים.

  גועל נפש של מדינה של רשעים אנטישמיים בלי בושה.

  שיישישיש |
  הגב
 2. קשה לדון את העוזר על עצם המסירה [עד שתגיע למקומו] – אבל ההקלטות עם התחנונים של הרב ובברוטליות להשליך לו את זה על בפרצוף, השחתה כזאת קשה לשמוע.
  בכל אופן הרב מצגר תהיה רגוע אף אחד לא חושב אותך למושחת באמת, ואיחולי שתצא מזה גדול!

  דוד |
  הגב
 3. רחמנות רחמנות
  תזכורת קטנה: בזמנו הליטאים דחו רב חרד"ל רב ר"ג צדיק וישר כפלס אבל צבע הכיפה לא מצא חן בעיניהם העקומות ושמו הרב מצגר שעם כל הכבוד אני ממש מרחם עליך וגם על משלחיך

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. פשוט רשע אין לי מילים הבנ"א גנב והשטנקר וליכלך את הרב.חילול השם וניצול ציני של חוק.

  הנהג |
  הגב