הקלטות מכינוס סגור: יו"ר הכנסת מבקר בחריפות את נתניהו • האזינו

בהקלטות שפורסמו הבוקר ב'כאן רשת ב", אומר יולי אדלשטיין: "התנהלות נתניהו בעייתית. הוא לא מדבר עם נשיא המדינה. אם נמשיך כך – נהיה באופוזיציה"

בהקלטות שפורסמו הבוקר (א') בכאן רשת ב', נשמע יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כשהוא מבקר במפגש סגור את ראש הממשלה נתניהו ואת סיעת הליכוד: "התנהלות ראש הממשלה בעייתית. אם נמשיך כך – נהיה באופוזיציה", אומר אדלשטיין, שהוסיף: "שר החוץ אין, וראש הממשלה לא מדבר עם נשיא המדינה. אילו היתה עבודת מטה מסודרת, יכולנו להתקדם עוד, לא רק לגואטמלה…

"יכול להיות שהאמירה של טראמפ, שאם יירה במישהו בשדרה החמישית זה רק יוסיף לו קולות, השפיעה על נתניהו", אומר יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בהקלטות שפורסמו הבוקר.

ההקלטות הן מתוך במפגש, שנערך לפני כשבועיים ובו נכחו אישים בולטים בציונות הדתית, שם השמיע אדלשטיין ביקורת נדירה נגד ראש הממשלה וגם נגד סיעת הליכוד.

אדלשטיין התייחס בין השאר לנאומיו האחרונים של ראש הממשלה שבהם תקף את התקשורת ועוד. "במקום לקום כמו שהיה לפני שבועיים בהרמת הכוסית ולדבר כמו ראש ממשלה, הוא החליט לדבר על המשטרה ועל משה נוסבאום. זה חבל", אמר. עוד אמר: "זו התנהלות שאני מודה שהיא קצת בעייתית… כשנתניהו מדבר כראש ממשלה אף אחד לא מפריע לו, יש כבוד. ברגע שזה הופך ל'אתם חמוצים' – אז מתחיל כל הבלגן. חבל שזה ככה".

עוד חשף: "התסכול שלו בנושא של יחסי החוץ של מדינת ישראל… דברים שקורים מחוץ למדינת ישראל לא מעניינים אף אחד, אלא אם זה נאום נתניהו בקונגרס או באו"ם. כשאתה נמצא בפנים ואתה רואה מה שאתה עשית ואת ההישגים ואת התגובות, אתה אומר 'תראו, עושים דברים גדולים למדינת ישראל'. אז הוא במובן הזה השתגע, כי הוא דמות בינלאומית מאוד פופולרית".

האזינו להקלטות, באדיבות 'כאן רשת ב":

בהמשך, נשמע יו"ר הכנסת משמיע ביקורת חריפה גם נגד הליכוד – ואף מצהיר כי "היה שמח לראות חצי מחברי הסיעה בבית". אדלשטיין: "אני חושב שהליכוד בבעיה חמורה. יש סיעה שאני מאוד הייתי שמח שמחציתה תלך לבית, ויש מועמדים חדשים שלא היית שמח לראות בכנסת. אם נמשיך בדרך הזו נהיה באופוזיציה, אם לא יבחרו רשימה אחרת נהיה באופוזיציה".

יו"ר הכנסת ביקר בדבריו גם את היעדרו של שר חוץ, בעיקר סביב ההכרה של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בירושלים כבירת ישראל. "אני טוען, וזה משהו שאני לא יכול להגיד בפומבי – אנחנו זכינו. טראמפ מצפצף על המערכת ולכן אמר מה שאמר. עוד באותו הערב היינו צריכים להיפגש נשיא המדינה, ראש הממשלה, שר החוץ שאין לנו ויו"ר הכנסת ולומר – בואו נראה מי עומד מול מי. לא הייתה עבודת מטה מסודרת כי שר חוץ אין, ראש הממשלה לא מדבר עם נשיא המדינה והנשיא לא מדבר עם ראש הממשלה. אילו הייתה עבודת מטה כזו היינו יכולים להתקדם יותר טוב".

אדלשטיין אמר כי "לא הרים כוסית" ביום שבו נבחר טראמפ לנשיאות: "הסיבה היא שעכשיו באמת הכל תלוי בנו. אסור לראות בהצהרה שלו על ירושלים שאנחנו יכולים להשתולל עכשיו ולעשות מה שבא לנו".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.